Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiMagyar agar, Hungarian greyhound

Taivutusmuodot

MonikkounkarinvinttikoiratGenetiiviunkarinvinttikoiran
Monikon genetiiviunkarinvinttikoirienPartitiiviunkarinvinttikoiraa
Monikon partitiiviunkarinvinttikoiriaInessiiviunkarinvinttikoirassa
Monikon inessiiviunkarinvinttikoirissaElatiiviunkarinvinttikoirasta
Monikon elatiiviunkarinvinttikoiristaIllatiiviunkarinvinttikoiraan
Monikon illatiiviunkarinvinttikoiriinAdessiiviunkarinvinttikoiralla
Monikon adessiiviunkarinvinttikoirillaAblatiiviunkarinvinttikoiralta
Monikon ablatiiviunkarinvinttikoiriltaAllatiiviunkarinvinttikoiralle
Monikon allatiiviunkarinvinttikoirilleEssiiviunkarinvinttikoirana
Monikon essiiviunkarinvinttikoirinaTranslatiiviunkarinvinttikoiraksi
Monikon translatiiviunkarinvinttikoiriksiMonikon instruktiiviunkarinvinttikoirin
AbessiiviunkarinvinttikoirattaMonikon abessiiviunkarinvinttikoiritta
Monikon akkusatiiviunkarinvinttikoirat