Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohyönteishävitteetGenetiivihyönteishävitteen
Monikon genetiivihyönteishävitteidenMonikon genetiivihyönteishävitteitten
PartitiivihyönteishävitettäMonikon partitiivihyönteishävitteitä
InessiivihyönteishävitteessäMonikon inessiivihyönteishävitteissä
ElatiivihyönteishävitteestäMonikon elatiivihyönteishävitteistä
IllatiivihyönteishävitteeseenMonikon illatiivihyönteishävitteisiin
Monikon illatiivihyönteishävitteihinAdessiivihyönteishävitteellä
Monikon adessiivihyönteishävitteilläAblatiivihyönteishävitteeltä
Monikon ablatiivihyönteishävitteiltäAllatiivihyönteishävitteelle
Monikon allatiivihyönteishävitteilleEssiivihyönteishävitteenä
Monikon essiivihyönteishävitteinäTranslatiivihyönteishävitteeksi
Monikon translatiivihyönteishävitteiksiMonikon instruktiivihyönteishävittein
AbessiivihyönteishävitteettäMonikon abessiivihyönteishävitteittä
Monikon akkusatiivihyönteishävitteet