Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotalviyötGenetiivitalviyön
Monikon genetiivitalviöidenMonikon genetiivitalviöitten
PartitiivitalviyötäMonikon partitiivitalviöitä
InessiivitalviyössäMonikon inessiivitalviöissä
ElatiivitalviyöstäMonikon elatiivitalviöistä
IllatiivitalviyöhönMonikon illatiivitalviöihin
AdessiivitalviyölläMonikon adessiivitalviöillä
AblatiivitalviyöltäMonikon ablatiivitalviöiltä
AllatiivitalviyölleMonikon allatiivitalviöille
EssiivitalviyönäMonikon essiivitalviöinä
TranslatiivitalviyöksiMonikon translatiivitalviöiksi
Monikon instruktiivitalviöinAbessiivitalviyöttä
Monikon abessiivitalviöittäMonikon akkusatiivitalviyöt