Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosynnytystuskatGenetiivisynnytystuskan
Monikon genetiivisynnytystuskienPartitiivisynnytystuskaa
Monikon partitiivisynnytystuskiaInessiivisynnytystuskassa
Monikon inessiivisynnytystuskissaElatiivisynnytystuskasta
Monikon elatiivisynnytystuskistaIllatiivisynnytystuskaan
Monikon illatiivisynnytystuskiinAdessiivisynnytystuskalla
Monikon adessiivisynnytystuskillaAblatiivisynnytystuskalta
Monikon ablatiivisynnytystuskiltaAllatiivisynnytystuskalle
Monikon allatiivisynnytystuskilleEssiivisynnytystuskana
Monikon essiivisynnytystuskinaTranslatiivisynnytystuskaksi
Monikon translatiivisynnytystuskiksiMonikon instruktiivisynnytystuskin
AbessiivisynnytystuskattaMonikon abessiivisynnytystuskitta
Monikon akkusatiivisynnytystuskat