Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Määritelmät

Adjektiivi

  1. liberalismin politiikan mukainen

Taivutusmuodot

MonikkoliberalistisetMonikkoliberalistiseni
MonikkoliberalistisesiMonikkoliberalistisemme
MonikkoliberalistisenneMonikkoliberalistisensa
GenetiiviliberalistisenGenetiiviliberalistiseni
GenetiiviliberalistisesiGenetiiviliberalistisemme
GenetiiviliberalistisenneGenetiiviliberalistisensa
Monikon genetiiviliberalististenMonikon genetiiviliberalistisien
Monikon genetiiviliberalististeniMonikon genetiiviliberalistisieni
Monikon genetiiviliberalististesiMonikon genetiiviliberalistisiesi
Monikon genetiiviliberalististemmeMonikon genetiiviliberalistisiemme
Monikon genetiiviliberalististenneMonikon genetiiviliberalistisienne
Monikon genetiiviliberalististensaMonikon genetiiviliberalistisiensa
PartitiiviliberalististaPartitiiviliberalististani
PartitiiviliberalististasiPartitiiviliberalististamme
PartitiiviliberalististannePartitiiviliberalististaan
PartitiiviliberalististansaMonikon partitiiviliberalistisia
Monikon partitiiviliberalistisianiMonikon partitiiviliberalistisiasi
Monikon partitiiviliberalistisiammeMonikon partitiiviliberalistisianne
Monikon partitiiviliberalistisiaanMonikon partitiiviliberalistisiansa
InessiiviliberalistisessaInessiiviliberalistisessani
InessiiviliberalistisessasiInessiiviliberalistisessamme
InessiiviliberalistisessanneInessiiviliberalistisessaan
InessiiviliberalistisessansaMonikon inessiiviliberalistisissa
Monikon inessiiviliberalistisissaniMonikon inessiiviliberalistisissasi
Monikon inessiiviliberalistisissammeMonikon inessiiviliberalistisissanne
Monikon inessiiviliberalistisissaanMonikon inessiiviliberalistisissansa
ElatiiviliberalistisestaElatiiviliberalistisestani
ElatiiviliberalistisestasiElatiiviliberalistisestamme
ElatiiviliberalistisestanneElatiiviliberalistisestaan
ElatiiviliberalistisestansaMonikon elatiiviliberalistisista
Monikon elatiiviliberalistisistaniMonikon elatiiviliberalistisistasi
Monikon elatiiviliberalistisistammeMonikon elatiiviliberalistisistanne
Monikon elatiiviliberalistisistaanMonikon elatiiviliberalistisistansa
IllatiiviliberalistiseenIllatiiviliberalistiseeni
IllatiiviliberalistiseesiIllatiiviliberalistiseemme
IllatiiviliberalistiseenneIllatiiviliberalistiseensa
Monikon illatiiviliberalistisiinMonikon illatiiviliberalistisiini
Monikon illatiiviliberalistisiisiMonikon illatiiviliberalistisiimme
Monikon illatiiviliberalistisiinneMonikon illatiiviliberalistisiinsa
AdessiiviliberalistisellaAdessiiviliberalistisellani
AdessiiviliberalistisellasiAdessiiviliberalistisellamme
AdessiiviliberalistisellanneAdessiiviliberalistisellaan
AdessiiviliberalistisellansaMonikon adessiiviliberalistisilla
Monikon adessiiviliberalistisillaniMonikon adessiiviliberalistisillasi
Monikon adessiiviliberalistisillammeMonikon adessiiviliberalistisillanne
Monikon adessiiviliberalistisillaanMonikon adessiiviliberalistisillansa
AblatiiviliberalistiseltaAblatiiviliberalistiseltani
AblatiiviliberalistiseltasiAblatiiviliberalistiseltamme
AblatiiviliberalistiseltanneAblatiiviliberalistiseltaan
AblatiiviliberalistiseltansaMonikon ablatiiviliberalistisilta
Monikon ablatiiviliberalistisiltaniMonikon ablatiiviliberalistisiltasi
Monikon ablatiiviliberalistisiltammeMonikon ablatiiviliberalistisiltanne
Monikon ablatiiviliberalistisiltaanMonikon ablatiiviliberalistisiltansa
AllatiiviliberalistiselleAllatiiviliberalistiselleni
AllatiiviliberalistisellesiAllatiiviliberalistisellemme
AllatiiviliberalistisellenneAllatiiviliberalistiselleen
AllatiiviliberalistisellensaMonikon allatiiviliberalistisille
Monikon allatiiviliberalistisilleniMonikon allatiiviliberalistisillesi
Monikon allatiiviliberalistisillemmeMonikon allatiiviliberalistisillenne
Monikon allatiiviliberalistisilleenMonikon allatiiviliberalistisillensa
EssiiviliberalistisenaEssiiviliberalistisenani
EssiiviliberalistisenasiEssiiviliberalistisenamme
EssiiviliberalistisenanneEssiiviliberalistisenaan
EssiiviliberalistisenansaMonikon essiiviliberalistisina
Monikon essiiviliberalistisinaniMonikon essiiviliberalistisinasi
Monikon essiiviliberalistisinammeMonikon essiiviliberalistisinanne
Monikon essiiviliberalistisinaanMonikon essiiviliberalistisinansa
TranslatiiviliberalistiseksiTranslatiiviliberalistisekseni
TranslatiiviliberalistiseksesiTranslatiiviliberalistiseksemme
TranslatiiviliberalistiseksenneTranslatiiviliberalistisekseen
TranslatiiviliberalistiseksensaMonikon translatiiviliberalistisiksi
Monikon translatiiviliberalistisikseniMonikon translatiiviliberalistisiksesi
Monikon translatiiviliberalistisiksemmeMonikon translatiiviliberalistisiksenne
Monikon translatiiviliberalistisikseenMonikon translatiiviliberalistisiksensa
Monikon instruktiiviliberalistisinAbessiiviliberalistisetta
AbessiiviliberalistisettaniAbessiiviliberalistisettasi
AbessiiviliberalistisettammeAbessiiviliberalistisettanne
AbessiiviliberalistisettaanAbessiiviliberalistisettansa
Monikon abessiiviliberalistisittaMonikon abessiiviliberalistisittani
Monikon abessiiviliberalistisittasiMonikon abessiiviliberalistisittamme
Monikon abessiiviliberalistisittanneMonikon abessiiviliberalistisittaan
Monikon abessiiviliberalistisittansaMonikon komitatiiviliberalistisine
Monikon komitatiiviliberalistisineniMonikon komitatiiviliberalistisinesi
Monikon komitatiiviliberalistisinemmeMonikon komitatiiviliberalistisinenne
Monikon komitatiiviliberalistisineenMonikon komitatiiviliberalistisinensa
KomparatiiviliberalistisempiSuperlatiiviliberalistisin
Monikon akkusatiiviliberalistisetMonikon akkusatiiviliberalistiseni
Monikon akkusatiiviliberalistisesiMonikon akkusatiiviliberalistisemme
Monikon akkusatiiviliberalistisenneMonikon akkusatiiviliberalistisensa
AkkusatiiviliberalistiseniAkkusatiiviliberalistisesi
AkkusatiiviliberalistisemmeAkkusatiiviliberalistisenne
Akkusatiiviliberalistisensa

Luokat