Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoappenzellerjuustotGenetiiviappenzellerjuuston
Monikon genetiiviappenzellerjuustojenPartitiiviappenzellerjuustoa
Monikon partitiiviappenzellerjuustojaInessiiviappenzellerjuustossa
Monikon inessiiviappenzellerjuustoissaElatiiviappenzellerjuustosta
Monikon elatiiviappenzellerjuustoistaIllatiiviappenzellerjuustoon
Monikon illatiiviappenzellerjuustoihinAdessiiviappenzellerjuustolla
Monikon adessiiviappenzellerjuustoillaAblatiiviappenzellerjuustolta
Monikon ablatiiviappenzellerjuustoiltaAllatiiviappenzellerjuustolle
Monikon allatiiviappenzellerjuustoilleEssiiviappenzellerjuustona
Monikon essiiviappenzellerjuustoinaTranslatiiviappenzellerjuustoksi
Monikon translatiiviappenzellerjuustoiksiMonikon instruktiiviappenzellerjuustoin
AbessiiviappenzellerjuustottaMonikon abessiiviappenzellerjuustoitta
Monikon akkusatiiviappenzellerjuustot