Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkouhrikaritsatGenetiiviuhrikaritsan
Monikon genetiiviuhrikaritsoidenMonikon genetiiviuhrikaritsoitten
Monikon genetiiviuhrikaritsojenPartitiiviuhrikaritsaa
Monikon partitiiviuhrikaritsoitaMonikon partitiiviuhrikaritsoja
InessiiviuhrikaritsassaMonikon inessiiviuhrikaritsoissa
ElatiiviuhrikaritsastaMonikon elatiiviuhrikaritsoista
IllatiiviuhrikaritsaanMonikon illatiiviuhrikaritsoihin
AdessiiviuhrikaritsallaMonikon adessiiviuhrikaritsoilla
AblatiiviuhrikaritsaltaMonikon ablatiiviuhrikaritsoilta
AllatiiviuhrikaritsalleMonikon allatiiviuhrikaritsoille
EssiiviuhrikaritsanaMonikon essiiviuhrikaritsoina
TranslatiiviuhrikaritsaksiMonikon translatiiviuhrikaritsoiksi
Monikon instruktiiviuhrikaritsoinAbessiiviuhrikaritsatta
Monikon abessiiviuhrikaritsoittaMonikon akkusatiiviuhrikaritsat