Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
Mongolian-speaking
2.
Expressed in the Mongolian language
Taivutusmuodot
Monikko
mongolinkieliset
Monikko
mongolinkieliseni
Monikko
mongolinkielisesi
Monikko
mongolinkielisemme
Monikko
mongolinkielisenne
Monikko
mongolinkielisensä
Genetiivi
mongolinkielisen
Genetiivi
mongolinkieliseni
Genetiivi
mongolinkielisesi
Genetiivi
mongolinkielisemme
Genetiivi
mongolinkielisenne
Genetiivi
mongolinkielisensä
Monikon genetiivi
mongolinkielisten
Monikon genetiivi
mongolinkielisien
Monikon genetiivi
mongolinkielisteni
Monikon genetiivi
mongolinkielisieni
Monikon genetiivi
mongolinkielistesi
Monikon genetiivi
mongolinkielisiesi
Monikon genetiivi
mongolinkielistemme
Monikon genetiivi
mongolinkielisiemme
Monikon genetiivi
mongolinkielistenne
Monikon genetiivi
mongolinkielisienne
Monikon genetiivi
mongolinkielistensä
Monikon genetiivi
mongolinkielisiensä
Partitiivi
mongolinkielistä
Partitiivi
mongolinkielistäni
Partitiivi
mongolinkielistäsi
Partitiivi
mongolinkielistämme
Partitiivi
mongolinkielistänne
Partitiivi
mongolinkielistään
Partitiivi
mongolinkielistänsä
Monikon partitiivi
mongolinkielisiä
Monikon partitiivi
mongolinkielisiäni
Monikon partitiivi
mongolinkielisiäsi
Monikon partitiivi
mongolinkielisiämme
Monikon partitiivi
mongolinkielisiänne
Monikon partitiivi
mongolinkielisiään
Monikon partitiivi
mongolinkielisiänsä
Inessiivi
mongolinkielisessä
Inessiivi
mongolinkielisessäni
Inessiivi
mongolinkielisessäsi
Inessiivi
mongolinkielisessämme
Inessiivi
mongolinkielisessänne
Inessiivi
mongolinkielisessään
Inessiivi
mongolinkielisessänsä
Monikon inessiivi
mongolinkielisissä
Monikon inessiivi
mongolinkielisissäni
Monikon inessiivi
mongolinkielisissäsi
Monikon inessiivi
mongolinkielisissämme
Monikon inessiivi
mongolinkielisissänne
Monikon inessiivi
mongolinkielisissään
Monikon inessiivi
mongolinkielisissänsä
Elatiivi
mongolinkielisestä
Elatiivi
mongolinkielisestäni
Elatiivi
mongolinkielisestäsi
Elatiivi
mongolinkielisestämme
Elatiivi
mongolinkielisestänne
Elatiivi
mongolinkielisestään
Elatiivi
mongolinkielisestänsä
Monikon elatiivi
mongolinkielisistä
Monikon elatiivi
mongolinkielisistäni
Monikon elatiivi
mongolinkielisistäsi
Monikon elatiivi
mongolinkielisistämme
Monikon elatiivi
mongolinkielisistänne
Monikon elatiivi
mongolinkielisistään
Monikon elatiivi
mongolinkielisistänsä
Illatiivi
mongolinkieliseen
Illatiivi
mongolinkieliseeni
Illatiivi
mongolinkieliseesi
Illatiivi
mongolinkieliseemme
Illatiivi
mongolinkieliseenne
Illatiivi
mongolinkieliseensä
Monikon illatiivi
mongolinkielisiin
Monikon illatiivi
mongolinkielisiini
Monikon illatiivi
mongolinkielisiisi
Monikon illatiivi
mongolinkielisiimme
Monikon illatiivi
mongolinkielisiinne
Monikon illatiivi
mongolinkielisiinsä
Adessiivi
mongolinkielisellä
Adessiivi
mongolinkieliselläni
Adessiivi
mongolinkieliselläsi
Adessiivi
mongolinkielisellämme
Adessiivi
mongolinkielisellänne
Adessiivi
mongolinkielisellään
Adessiivi
mongolinkielisellänsä
Monikon adessiivi
mongolinkielisillä
Monikon adessiivi
mongolinkielisilläni
Monikon adessiivi
mongolinkielisilläsi
Monikon adessiivi
mongolinkielisillämme
Monikon adessiivi
mongolinkielisillänne
Monikon adessiivi
mongolinkielisillään
Monikon adessiivi
mongolinkielisillänsä
Ablatiivi
mongolinkieliseltä
Ablatiivi
mongolinkieliseltäni
Ablatiivi
mongolinkieliseltäsi
Ablatiivi
mongolinkieliseltämme
Ablatiivi
mongolinkieliseltänne
Ablatiivi
mongolinkieliseltään
Ablatiivi
mongolinkieliseltänsä
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltä
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltäni
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltäsi
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltämme
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltänne
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltään
Monikon ablatiivi
mongolinkielisiltänsä
Allatiivi
mongolinkieliselle
Allatiivi
mongolinkieliselleni
Allatiivi
mongolinkielisellesi
Allatiivi
mongolinkielisellemme
Allatiivi
mongolinkielisellenne
Allatiivi
mongolinkieliselleen
Allatiivi
mongolinkielisellensä
Monikon allatiivi
mongolinkielisille
Monikon allatiivi
mongolinkielisilleni
Monikon allatiivi
mongolinkielisillesi
Monikon allatiivi
mongolinkielisillemme
Monikon allatiivi
mongolinkielisillenne
Monikon allatiivi
mongolinkielisilleen
Monikon allatiivi
mongolinkielisillensä
Essiivi
mongolinkielisenä
Essiivi
mongolinkielisenäni
Essiivi
mongolinkielisenäsi
Essiivi
mongolinkielisenämme
Essiivi
mongolinkielisenänne
Essiivi
mongolinkielisenään
Essiivi
mongolinkielisenänsä
Monikon essiivi
mongolinkielisinä
Monikon essiivi
mongolinkielisinäni
Monikon essiivi
mongolinkielisinäsi
Monikon essiivi
mongolinkielisinämme
Monikon essiivi
mongolinkielisinänne
Monikon essiivi
mongolinkielisinään
Monikon essiivi
mongolinkielisinänsä
Translatiivi
mongolinkieliseksi
Translatiivi
mongolinkielisekseni
Translatiivi
mongolinkieliseksesi
Translatiivi
mongolinkieliseksemme
Translatiivi
mongolinkieliseksenne
Translatiivi
mongolinkielisekseen
Translatiivi
mongolinkieliseksensä
Monikon translatiivi
mongolinkielisiksi
Monikon translatiivi
mongolinkielisikseni
Monikon translatiivi
mongolinkielisiksesi
Monikon translatiivi
mongolinkielisiksemme
Monikon translatiivi
mongolinkielisiksenne
Monikon translatiivi
mongolinkielisikseen
Monikon translatiivi
mongolinkielisiksensä
Monikon instruktiivi
mongolinkielisin
Abessiivi
mongolinkielisettä
Abessiivi
mongolinkielisettäni
Abessiivi
mongolinkielisettäsi
Abessiivi
mongolinkielisettämme
Abessiivi
mongolinkielisettänne
Abessiivi
mongolinkielisettään
Abessiivi
mongolinkielisettänsä
Monikon abessiivi
mongolinkielisittä
Monikon abessiivi
mongolinkielisittäni
Monikon abessiivi
mongolinkielisittäsi
Monikon abessiivi
mongolinkielisittämme
Monikon abessiivi
mongolinkielisittänne
Monikon abessiivi
mongolinkielisittään
Monikon abessiivi
mongolinkielisittänsä
Monikon komitatiivi
mongolinkielisine
Monikon komitatiivi
mongolinkielisineni
Monikon komitatiivi
mongolinkielisinesi
Monikon komitatiivi
mongolinkielisinemme
Monikon komitatiivi
mongolinkielisinenne
Monikon komitatiivi
mongolinkielisineen
Monikon komitatiivi
mongolinkielisinensä
Monikon akkusatiivi
mongolinkieliset
Monikon akkusatiivi
mongolinkieliseni
Monikon akkusatiivi
mongolinkielisesi
Monikon akkusatiivi
mongolinkielisemme
Monikon akkusatiivi
mongolinkielisenne
Monikon akkusatiivi
mongolinkielisensä
Akkusatiivi
mongolinkieliseni
Akkusatiivi
mongolinkielisesi
Akkusatiivi
mongolinkielisemme
Akkusatiivi
mongolinkielisenne
Akkusatiivi
mongolinkielisensä
Luokat
Adjektiivit