Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkomongolinkielisetMonikkomongolinkieliseni
MonikkomongolinkielisesiMonikkomongolinkielisemme
MonikkomongolinkielisenneMonikkomongolinkielisensä
GenetiivimongolinkielisenGenetiivimongolinkieliseni
GenetiivimongolinkielisesiGenetiivimongolinkielisemme
GenetiivimongolinkielisenneGenetiivimongolinkielisensä
Monikon genetiivimongolinkielistenMonikon genetiivimongolinkielisien
Monikon genetiivimongolinkielisteniMonikon genetiivimongolinkielisieni
Monikon genetiivimongolinkielistesiMonikon genetiivimongolinkielisiesi
Monikon genetiivimongolinkielistemmeMonikon genetiivimongolinkielisiemme
Monikon genetiivimongolinkielistenneMonikon genetiivimongolinkielisienne
Monikon genetiivimongolinkielistensäMonikon genetiivimongolinkielisiensä
PartitiivimongolinkielistäPartitiivimongolinkielistäni
PartitiivimongolinkielistäsiPartitiivimongolinkielistämme
PartitiivimongolinkielistännePartitiivimongolinkielistään
PartitiivimongolinkielistänsäMonikon partitiivimongolinkielisiä
Monikon partitiivimongolinkielisiäniMonikon partitiivimongolinkielisiäsi
Monikon partitiivimongolinkielisiämmeMonikon partitiivimongolinkielisiänne
Monikon partitiivimongolinkielisiäänMonikon partitiivimongolinkielisiänsä
InessiivimongolinkielisessäInessiivimongolinkielisessäni
InessiivimongolinkielisessäsiInessiivimongolinkielisessämme
InessiivimongolinkielisessänneInessiivimongolinkielisessään
InessiivimongolinkielisessänsäMonikon inessiivimongolinkielisissä
Monikon inessiivimongolinkielisissäniMonikon inessiivimongolinkielisissäsi
Monikon inessiivimongolinkielisissämmeMonikon inessiivimongolinkielisissänne
Monikon inessiivimongolinkielisissäänMonikon inessiivimongolinkielisissänsä
ElatiivimongolinkielisestäElatiivimongolinkielisestäni
ElatiivimongolinkielisestäsiElatiivimongolinkielisestämme
ElatiivimongolinkielisestänneElatiivimongolinkielisestään
ElatiivimongolinkielisestänsäMonikon elatiivimongolinkielisistä
Monikon elatiivimongolinkielisistäniMonikon elatiivimongolinkielisistäsi
Monikon elatiivimongolinkielisistämmeMonikon elatiivimongolinkielisistänne
Monikon elatiivimongolinkielisistäänMonikon elatiivimongolinkielisistänsä
IllatiivimongolinkieliseenIllatiivimongolinkieliseeni
IllatiivimongolinkieliseesiIllatiivimongolinkieliseemme
IllatiivimongolinkieliseenneIllatiivimongolinkieliseensä
Monikon illatiivimongolinkielisiinMonikon illatiivimongolinkielisiini
Monikon illatiivimongolinkielisiisiMonikon illatiivimongolinkielisiimme
Monikon illatiivimongolinkielisiinneMonikon illatiivimongolinkielisiinsä
AdessiivimongolinkieliselläAdessiivimongolinkieliselläni
AdessiivimongolinkieliselläsiAdessiivimongolinkielisellämme
AdessiivimongolinkielisellänneAdessiivimongolinkielisellään
AdessiivimongolinkielisellänsäMonikon adessiivimongolinkielisillä
Monikon adessiivimongolinkielisilläniMonikon adessiivimongolinkielisilläsi
Monikon adessiivimongolinkielisillämmeMonikon adessiivimongolinkielisillänne
Monikon adessiivimongolinkielisilläänMonikon adessiivimongolinkielisillänsä
AblatiivimongolinkieliseltäAblatiivimongolinkieliseltäni
AblatiivimongolinkieliseltäsiAblatiivimongolinkieliseltämme
AblatiivimongolinkieliseltänneAblatiivimongolinkieliseltään
AblatiivimongolinkieliseltänsäMonikon ablatiivimongolinkielisiltä
Monikon ablatiivimongolinkielisiltäniMonikon ablatiivimongolinkielisiltäsi
Monikon ablatiivimongolinkielisiltämmeMonikon ablatiivimongolinkielisiltänne
Monikon ablatiivimongolinkielisiltäänMonikon ablatiivimongolinkielisiltänsä
AllatiivimongolinkieliselleAllatiivimongolinkieliselleni
AllatiivimongolinkielisellesiAllatiivimongolinkielisellemme
AllatiivimongolinkielisellenneAllatiivimongolinkieliselleen
AllatiivimongolinkielisellensäMonikon allatiivimongolinkielisille
Monikon allatiivimongolinkielisilleniMonikon allatiivimongolinkielisillesi
Monikon allatiivimongolinkielisillemmeMonikon allatiivimongolinkielisillenne
Monikon allatiivimongolinkielisilleenMonikon allatiivimongolinkielisillensä
EssiivimongolinkielisenäEssiivimongolinkielisenäni
EssiivimongolinkielisenäsiEssiivimongolinkielisenämme
EssiivimongolinkielisenänneEssiivimongolinkielisenään
EssiivimongolinkielisenänsäMonikon essiivimongolinkielisinä
Monikon essiivimongolinkielisinäniMonikon essiivimongolinkielisinäsi
Monikon essiivimongolinkielisinämmeMonikon essiivimongolinkielisinänne
Monikon essiivimongolinkielisinäänMonikon essiivimongolinkielisinänsä
TranslatiivimongolinkieliseksiTranslatiivimongolinkielisekseni
TranslatiivimongolinkieliseksesiTranslatiivimongolinkieliseksemme
TranslatiivimongolinkieliseksenneTranslatiivimongolinkielisekseen
TranslatiivimongolinkieliseksensäMonikon translatiivimongolinkielisiksi
Monikon translatiivimongolinkielisikseniMonikon translatiivimongolinkielisiksesi
Monikon translatiivimongolinkielisiksemmeMonikon translatiivimongolinkielisiksenne
Monikon translatiivimongolinkielisikseenMonikon translatiivimongolinkielisiksensä
Monikon instruktiivimongolinkielisinAbessiivimongolinkielisettä
AbessiivimongolinkielisettäniAbessiivimongolinkielisettäsi
AbessiivimongolinkielisettämmeAbessiivimongolinkielisettänne
AbessiivimongolinkielisettäänAbessiivimongolinkielisettänsä
Monikon abessiivimongolinkielisittäMonikon abessiivimongolinkielisittäni
Monikon abessiivimongolinkielisittäsiMonikon abessiivimongolinkielisittämme
Monikon abessiivimongolinkielisittänneMonikon abessiivimongolinkielisittään
Monikon abessiivimongolinkielisittänsäMonikon komitatiivimongolinkielisine
Monikon komitatiivimongolinkielisineniMonikon komitatiivimongolinkielisinesi
Monikon komitatiivimongolinkielisinemmeMonikon komitatiivimongolinkielisinenne
Monikon komitatiivimongolinkielisineenMonikon komitatiivimongolinkielisinensä
Monikon akkusatiivimongolinkielisetMonikon akkusatiivimongolinkieliseni
Monikon akkusatiivimongolinkielisesiMonikon akkusatiivimongolinkielisemme
Monikon akkusatiivimongolinkielisenneMonikon akkusatiivimongolinkielisensä
AkkusatiivimongolinkieliseniAkkusatiivimongolinkielisesi
AkkusatiivimongolinkielisemmeAkkusatiivimongolinkielisenne
Akkusatiivimongolinkielisensä

Luokat