Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
mongoloid
Taivutusmuodot
Monikko
mongolidiset
Monikko
mongolidiseni
Monikko
mongolidisesi
Monikko
mongolidisemme
Monikko
mongolidisenne
Monikko
mongolidisensa
Genetiivi
mongolidisen
Genetiivi
mongolidiseni
Genetiivi
mongolidisesi
Genetiivi
mongolidisemme
Genetiivi
mongolidisenne
Genetiivi
mongolidisensa
Monikon genetiivi
mongolidisten
Monikon genetiivi
mongolidisien
Monikon genetiivi
mongolidisteni
Monikon genetiivi
mongolidisieni
Monikon genetiivi
mongolidistesi
Monikon genetiivi
mongolidisiesi
Monikon genetiivi
mongolidistemme
Monikon genetiivi
mongolidisiemme
Monikon genetiivi
mongolidistenne
Monikon genetiivi
mongolidisienne
Monikon genetiivi
mongolidistensa
Monikon genetiivi
mongolidisiensa
Partitiivi
mongolidista
Partitiivi
mongolidistani
Partitiivi
mongolidistasi
Partitiivi
mongolidistamme
Partitiivi
mongolidistanne
Partitiivi
mongolidistaan
Partitiivi
mongolidistansa
Monikon partitiivi
mongolidisia
Monikon partitiivi
mongolidisiani
Monikon partitiivi
mongolidisiasi
Monikon partitiivi
mongolidisiamme
Monikon partitiivi
mongolidisianne
Monikon partitiivi
mongolidisiaan
Monikon partitiivi
mongolidisiansa
Inessiivi
mongolidisessa
Inessiivi
mongolidisessani
Inessiivi
mongolidisessasi
Inessiivi
mongolidisessamme
Inessiivi
mongolidisessanne
Inessiivi
mongolidisessaan
Inessiivi
mongolidisessansa
Monikon inessiivi
mongolidisissa
Monikon inessiivi
mongolidisissani
Monikon inessiivi
mongolidisissasi
Monikon inessiivi
mongolidisissamme
Monikon inessiivi
mongolidisissanne
Monikon inessiivi
mongolidisissaan
Monikon inessiivi
mongolidisissansa
Elatiivi
mongolidisesta
Elatiivi
mongolidisestani
Elatiivi
mongolidisestasi
Elatiivi
mongolidisestamme
Elatiivi
mongolidisestanne
Elatiivi
mongolidisestaan
Elatiivi
mongolidisestansa
Monikon elatiivi
mongolidisista
Monikon elatiivi
mongolidisistani
Monikon elatiivi
mongolidisistasi
Monikon elatiivi
mongolidisistamme
Monikon elatiivi
mongolidisistanne
Monikon elatiivi
mongolidisistaan
Monikon elatiivi
mongolidisistansa
Illatiivi
mongolidiseen
Illatiivi
mongolidiseeni
Illatiivi
mongolidiseesi
Illatiivi
mongolidiseemme
Illatiivi
mongolidiseenne
Illatiivi
mongolidiseensa
Monikon illatiivi
mongolidisiin
Monikon illatiivi
mongolidisiini
Monikon illatiivi
mongolidisiisi
Monikon illatiivi
mongolidisiimme
Monikon illatiivi
mongolidisiinne
Monikon illatiivi
mongolidisiinsa
Adessiivi
mongolidisella
Adessiivi
mongolidisellani
Adessiivi
mongolidisellasi
Adessiivi
mongolidisellamme
Adessiivi
mongolidisellanne
Adessiivi
mongolidisellaan
Adessiivi
mongolidisellansa
Monikon adessiivi
mongolidisilla
Monikon adessiivi
mongolidisillani
Monikon adessiivi
mongolidisillasi
Monikon adessiivi
mongolidisillamme
Monikon adessiivi
mongolidisillanne
Monikon adessiivi
mongolidisillaan
Monikon adessiivi
mongolidisillansa
Ablatiivi
mongolidiselta
Ablatiivi
mongolidiseltani
Ablatiivi
mongolidiseltasi
Ablatiivi
mongolidiseltamme
Ablatiivi
mongolidiseltanne
Ablatiivi
mongolidiseltaan
Ablatiivi
mongolidiseltansa
Monikon ablatiivi
mongolidisilta
Monikon ablatiivi
mongolidisiltani
Monikon ablatiivi
mongolidisiltasi
Monikon ablatiivi
mongolidisiltamme
Monikon ablatiivi
mongolidisiltanne
Monikon ablatiivi
mongolidisiltaan
Monikon ablatiivi
mongolidisiltansa
Allatiivi
mongolidiselle
Allatiivi
mongolidiselleni
Allatiivi
mongolidisellesi
Allatiivi
mongolidisellemme
Allatiivi
mongolidisellenne
Allatiivi
mongolidiselleen
Allatiivi
mongolidisellensa
Monikon allatiivi
mongolidisille
Monikon allatiivi
mongolidisilleni
Monikon allatiivi
mongolidisillesi
Monikon allatiivi
mongolidisillemme
Monikon allatiivi
mongolidisillenne
Monikon allatiivi
mongolidisilleen
Monikon allatiivi
mongolidisillensa
Essiivi
mongolidisena
Essiivi
mongolidisenani
Essiivi
mongolidisenasi
Essiivi
mongolidisenamme
Essiivi
mongolidisenanne
Essiivi
mongolidisenaan
Essiivi
mongolidisenansa
Monikon essiivi
mongolidisina
Monikon essiivi
mongolidisinani
Monikon essiivi
mongolidisinasi
Monikon essiivi
mongolidisinamme
Monikon essiivi
mongolidisinanne
Monikon essiivi
mongolidisinaan
Monikon essiivi
mongolidisinansa
Translatiivi
mongolidiseksi
Translatiivi
mongolidisekseni
Translatiivi
mongolidiseksesi
Translatiivi
mongolidiseksemme
Translatiivi
mongolidiseksenne
Translatiivi
mongolidisekseen
Translatiivi
mongolidiseksensa
Monikon translatiivi
mongolidisiksi
Monikon translatiivi
mongolidisikseni
Monikon translatiivi
mongolidisiksesi
Monikon translatiivi
mongolidisiksemme
Monikon translatiivi
mongolidisiksenne
Monikon translatiivi
mongolidisikseen
Monikon translatiivi
mongolidisiksensa
Monikon instruktiivi
mongolidisin
Abessiivi
mongolidisetta
Abessiivi
mongolidisettani
Abessiivi
mongolidisettasi
Abessiivi
mongolidisettamme
Abessiivi
mongolidisettanne
Abessiivi
mongolidisettaan
Abessiivi
mongolidisettansa
Monikon abessiivi
mongolidisitta
Monikon abessiivi
mongolidisittani
Monikon abessiivi
mongolidisittasi
Monikon abessiivi
mongolidisittamme
Monikon abessiivi
mongolidisittanne
Monikon abessiivi
mongolidisittaan
Monikon abessiivi
mongolidisittansa
Monikon komitatiivi
mongolidisine
Monikon komitatiivi
mongolidisineni
Monikon komitatiivi
mongolidisinesi
Monikon komitatiivi
mongolidisinemme
Monikon komitatiivi
mongolidisinenne
Monikon komitatiivi
mongolidisineen
Monikon komitatiivi
mongolidisinensa
Komparatiivi
mongolidisempi
Superlatiivi
mongolidisin
Monikon akkusatiivi
mongolidiset
Monikon akkusatiivi
mongolidiseni
Monikon akkusatiivi
mongolidisesi
Monikon akkusatiivi
mongolidisemme
Monikon akkusatiivi
mongolidisenne
Monikon akkusatiivi
mongolidisensa
Akkusatiivi
mongolidiseni
Akkusatiivi
mongolidisesi
Akkusatiivi
mongolidisemme
Akkusatiivi
mongolidisenne
Akkusatiivi
mongolidisensa
Luokat
Adjektiivit