Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantimongoloid

Taivutusmuodot

MonikkomongolidisetMonikkomongolidiseni
MonikkomongolidisesiMonikkomongolidisemme
MonikkomongolidisenneMonikkomongolidisensa
GenetiivimongolidisenGenetiivimongolidiseni
GenetiivimongolidisesiGenetiivimongolidisemme
GenetiivimongolidisenneGenetiivimongolidisensa
Monikon genetiivimongolidistenMonikon genetiivimongolidisien
Monikon genetiivimongolidisteniMonikon genetiivimongolidisieni
Monikon genetiivimongolidistesiMonikon genetiivimongolidisiesi
Monikon genetiivimongolidistemmeMonikon genetiivimongolidisiemme
Monikon genetiivimongolidistenneMonikon genetiivimongolidisienne
Monikon genetiivimongolidistensaMonikon genetiivimongolidisiensa
PartitiivimongolidistaPartitiivimongolidistani
PartitiivimongolidistasiPartitiivimongolidistamme
PartitiivimongolidistannePartitiivimongolidistaan
PartitiivimongolidistansaMonikon partitiivimongolidisia
Monikon partitiivimongolidisianiMonikon partitiivimongolidisiasi
Monikon partitiivimongolidisiammeMonikon partitiivimongolidisianne
Monikon partitiivimongolidisiaanMonikon partitiivimongolidisiansa
InessiivimongolidisessaInessiivimongolidisessani
InessiivimongolidisessasiInessiivimongolidisessamme
InessiivimongolidisessanneInessiivimongolidisessaan
InessiivimongolidisessansaMonikon inessiivimongolidisissa
Monikon inessiivimongolidisissaniMonikon inessiivimongolidisissasi
Monikon inessiivimongolidisissammeMonikon inessiivimongolidisissanne
Monikon inessiivimongolidisissaanMonikon inessiivimongolidisissansa
ElatiivimongolidisestaElatiivimongolidisestani
ElatiivimongolidisestasiElatiivimongolidisestamme
ElatiivimongolidisestanneElatiivimongolidisestaan
ElatiivimongolidisestansaMonikon elatiivimongolidisista
Monikon elatiivimongolidisistaniMonikon elatiivimongolidisistasi
Monikon elatiivimongolidisistammeMonikon elatiivimongolidisistanne
Monikon elatiivimongolidisistaanMonikon elatiivimongolidisistansa
IllatiivimongolidiseenIllatiivimongolidiseeni
IllatiivimongolidiseesiIllatiivimongolidiseemme
IllatiivimongolidiseenneIllatiivimongolidiseensa
Monikon illatiivimongolidisiinMonikon illatiivimongolidisiini
Monikon illatiivimongolidisiisiMonikon illatiivimongolidisiimme
Monikon illatiivimongolidisiinneMonikon illatiivimongolidisiinsa
AdessiivimongolidisellaAdessiivimongolidisellani
AdessiivimongolidisellasiAdessiivimongolidisellamme
AdessiivimongolidisellanneAdessiivimongolidisellaan
AdessiivimongolidisellansaMonikon adessiivimongolidisilla
Monikon adessiivimongolidisillaniMonikon adessiivimongolidisillasi
Monikon adessiivimongolidisillammeMonikon adessiivimongolidisillanne
Monikon adessiivimongolidisillaanMonikon adessiivimongolidisillansa
AblatiivimongolidiseltaAblatiivimongolidiseltani
AblatiivimongolidiseltasiAblatiivimongolidiseltamme
AblatiivimongolidiseltanneAblatiivimongolidiseltaan
AblatiivimongolidiseltansaMonikon ablatiivimongolidisilta
Monikon ablatiivimongolidisiltaniMonikon ablatiivimongolidisiltasi
Monikon ablatiivimongolidisiltammeMonikon ablatiivimongolidisiltanne
Monikon ablatiivimongolidisiltaanMonikon ablatiivimongolidisiltansa
AllatiivimongolidiselleAllatiivimongolidiselleni
AllatiivimongolidisellesiAllatiivimongolidisellemme
AllatiivimongolidisellenneAllatiivimongolidiselleen
AllatiivimongolidisellensaMonikon allatiivimongolidisille
Monikon allatiivimongolidisilleniMonikon allatiivimongolidisillesi
Monikon allatiivimongolidisillemmeMonikon allatiivimongolidisillenne
Monikon allatiivimongolidisilleenMonikon allatiivimongolidisillensa
EssiivimongolidisenaEssiivimongolidisenani
EssiivimongolidisenasiEssiivimongolidisenamme
EssiivimongolidisenanneEssiivimongolidisenaan
EssiivimongolidisenansaMonikon essiivimongolidisina
Monikon essiivimongolidisinaniMonikon essiivimongolidisinasi
Monikon essiivimongolidisinammeMonikon essiivimongolidisinanne
Monikon essiivimongolidisinaanMonikon essiivimongolidisinansa
TranslatiivimongolidiseksiTranslatiivimongolidisekseni
TranslatiivimongolidiseksesiTranslatiivimongolidiseksemme
TranslatiivimongolidiseksenneTranslatiivimongolidisekseen
TranslatiivimongolidiseksensaMonikon translatiivimongolidisiksi
Monikon translatiivimongolidisikseniMonikon translatiivimongolidisiksesi
Monikon translatiivimongolidisiksemmeMonikon translatiivimongolidisiksenne
Monikon translatiivimongolidisikseenMonikon translatiivimongolidisiksensa
Monikon instruktiivimongolidisinAbessiivimongolidisetta
AbessiivimongolidisettaniAbessiivimongolidisettasi
AbessiivimongolidisettammeAbessiivimongolidisettanne
AbessiivimongolidisettaanAbessiivimongolidisettansa
Monikon abessiivimongolidisittaMonikon abessiivimongolidisittani
Monikon abessiivimongolidisittasiMonikon abessiivimongolidisittamme
Monikon abessiivimongolidisittanneMonikon abessiivimongolidisittaan
Monikon abessiivimongolidisittansaMonikon komitatiivimongolidisine
Monikon komitatiivimongolidisineniMonikon komitatiivimongolidisinesi
Monikon komitatiivimongolidisinemmeMonikon komitatiivimongolidisinenne
Monikon komitatiivimongolidisineenMonikon komitatiivimongolidisinensa
KomparatiivimongolidisempiSuperlatiivimongolidisin
Monikon akkusatiivimongolidisetMonikon akkusatiivimongolidiseni
Monikon akkusatiivimongolidisesiMonikon akkusatiivimongolidisemme
Monikon akkusatiivimongolidisenneMonikon akkusatiivimongolidisensa
AkkusatiivimongolidiseniAkkusatiivimongolidisesi
AkkusatiivimongolidisemmeAkkusatiivimongolidisenne
Akkusatiivimongolidisensa

Luokat