| Käännös | Ääninäyte | |
|---|---|---|
| Substantiivit | ||
| 1. | ||
| 2. | ||
| 3. | ||
| Muut/tuntemattomat | ||
| 4. | ||
| 5. | ||
| Monikko | kirjoitusvirheet | Genetiivi | kirjoitusvirheen |
| Monikon genetiivi | kirjoitusvirheiden | Monikon genetiivi | kirjoitusvirheitten |
| Partitiivi | kirjoitusvirhettä | Monikon partitiivi | kirjoitusvirheitä |
| Inessiivi | kirjoitusvirheessä | Monikon inessiivi | kirjoitusvirheissä |
| Elatiivi | kirjoitusvirheestä | Monikon elatiivi | kirjoitusvirheistä |
| Illatiivi | kirjoitusvirheeseen | Monikon illatiivi | kirjoitusvirheisiin |
| Monikon illatiivi | kirjoitusvirheihin | Adessiivi | kirjoitusvirheellä |
| Monikon adessiivi | kirjoitusvirheillä | Ablatiivi | kirjoitusvirheeltä |
| Monikon ablatiivi | kirjoitusvirheiltä | Allatiivi | kirjoitusvirheelle |
| Monikon allatiivi | kirjoitusvirheille | Essiivi | kirjoitusvirheenä |
| Monikon essiivi | kirjoitusvirheinä | Translatiivi | kirjoitusvirheeksi |
| Monikon translatiivi | kirjoitusvirheiksi | Monikon instruktiivi | kirjoitusvirhein |
| Abessiivi | kirjoitusvirheettä | Monikon abessiivi | kirjoitusvirheittä |
| Monikon akkusatiivi | kirjoitusvirheet |