Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotäysisisaretGenetiivitäysisisaren
Monikon genetiivitäysisisarienMonikon genetiivitäysisisarten
PartitiivitäysisisartaMonikon partitiivitäysisisaria
InessiivitäysisisaressaMonikon inessiivitäysisisarissa
ElatiivitäysisisarestaMonikon elatiivitäysisisarista
IllatiivitäysisisareenMonikon illatiivitäysisisariin
AdessiivitäysisisarellaMonikon adessiivitäysisisarilla
AblatiivitäysisisareltaMonikon ablatiivitäysisisarilta
AllatiivitäysisisarelleMonikon allatiivitäysisisarille
EssiivitäysisisarenaMonikon essiivitäysisisarina
TranslatiivitäysisisareksiMonikon translatiivitäysisisariksi
Monikon instruktiivitäysisisarinAbessiivitäysisisaretta
Monikon abessiivitäysisisarittaMonikon akkusatiivitäysisisaret

Luokat