Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoemokissatGenetiiviemokissan
Monikon genetiiviemokissojenPartitiiviemokissaa
Monikon partitiiviemokissojaInessiiviemokissassa
Monikon inessiiviemokissoissaElatiiviemokissasta
Monikon elatiiviemokissoistaIllatiiviemokissaan
Monikon illatiiviemokissoihinAdessiiviemokissalla
Monikon adessiiviemokissoillaAblatiiviemokissalta
Monikon ablatiiviemokissoiltaAllatiiviemokissalle
Monikon allatiiviemokissoilleEssiiviemokissana
Monikon essiiviemokissoinaTranslatiiviemokissaksi
Monikon translatiiviemokissoiksiMonikon instruktiiviemokissoin
AbessiiviemokissattaMonikon abessiiviemokissoitta
Monikon akkusatiiviemokissat