Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkovahasaratGenetiivivahasaran
Monikon genetiivivahasarojenPartitiivivahasaraa
Monikon partitiivivahasarojaInessiivivahasarassa
Monikon inessiivivahasaroissaElatiivivahasarasta
Monikon elatiivivahasaroistaIllatiivivahasaraan
Monikon illatiivivahasaroihinAdessiivivahasaralla
Monikon adessiivivahasaroillaAblatiivivahasaralta
Monikon ablatiivivahasaroiltaAllatiivivahasaralle
Monikon allatiivivahasaroilleEssiivivahasarana
Monikon essiivivahasaroinaTranslatiivivahasaraksi
Monikon translatiivivahasaroiksiMonikon instruktiivivahasaroin
AbessiivivahasarattaMonikon abessiivivahasaroitta
Monikon akkusatiivivahasarat