Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈmɑkho̞ˌmie̞s]
Käännös
1.
macho {m}
2.
3.
4.

Taivutusmuodot

MonikkomachomiehetGenetiivimachomiehen
Monikon genetiivimachomiestenMonikon genetiivimachomiehien
PartitiivimachomiestäMonikon partitiivimachomiehiä
InessiivimachomiehessäMonikon inessiivimachomiehissä
ElatiivimachomiehestäMonikon elatiivimachomiehistä
IllatiivimachomieheenMonikon illatiivimachomiehiin
AdessiivimachomiehelläMonikon adessiivimachomiehillä
AblatiivimachomieheltäMonikon ablatiivimachomiehiltä
AllatiivimachomiehelleMonikon allatiivimachomiehille
EssiivimachomiehenäMonikon essiivimachomiehinä
TranslatiivimachomieheksiMonikon translatiivimachomiehiksi
Monikon instruktiivimachomiehinAbessiivimachomiehettä
Monikon abessiivimachomiehittäMonikon akkusatiivimachomiehet