Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoaamiaismajoituksetGenetiiviaamiaismajoituksen
Monikon genetiiviaamiaismajoitustenMonikon genetiiviaamiaismajoituksien
PartitiiviaamiaismajoitustaMonikon partitiiviaamiaismajoituksia
InessiiviaamiaismajoituksessaMonikon inessiiviaamiaismajoituksissa
ElatiiviaamiaismajoituksestaMonikon elatiiviaamiaismajoituksista
IllatiiviaamiaismajoitukseenMonikon illatiiviaamiaismajoituksiin
AdessiiviaamiaismajoituksellaMonikon adessiiviaamiaismajoituksilla
AblatiiviaamiaismajoitukseltaMonikon ablatiiviaamiaismajoituksilta
AllatiiviaamiaismajoitukselleMonikon allatiiviaamiaismajoituksille
EssiiviaamiaismajoituksenaMonikon essiiviaamiaismajoituksina
TranslatiiviaamiaismajoitukseksiMonikon translatiiviaamiaismajoituksiksi
Monikon instruktiiviaamiaismajoituksinAbessiiviaamiaismajoituksetta
Monikon abessiiviaamiaismajoituksittaMonikon akkusatiiviaamiaismajoitukset

Luokat