Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
diatomic
Taivutusmuodot
Monikko
kaksiatomiset
Monikko
kaksiatomiseni
Monikko
kaksiatomisesi
Monikko
kaksiatomisemme
Monikko
kaksiatomisenne
Monikko
kaksiatomisensa
Genetiivi
kaksiatomisen
Genetiivi
kaksiatomiseni
Genetiivi
kaksiatomisesi
Genetiivi
kaksiatomisemme
Genetiivi
kaksiatomisenne
Genetiivi
kaksiatomisensa
Monikon genetiivi
kaksiatomisten
Monikon genetiivi
kaksiatomisien
Monikon genetiivi
kaksiatomisteni
Monikon genetiivi
kaksiatomisieni
Monikon genetiivi
kaksiatomistesi
Monikon genetiivi
kaksiatomisiesi
Monikon genetiivi
kaksiatomistemme
Monikon genetiivi
kaksiatomisiemme
Monikon genetiivi
kaksiatomistenne
Monikon genetiivi
kaksiatomisienne
Monikon genetiivi
kaksiatomistensa
Monikon genetiivi
kaksiatomisiensa
Partitiivi
kaksiatomista
Partitiivi
kaksiatomistani
Partitiivi
kaksiatomistasi
Partitiivi
kaksiatomistamme
Partitiivi
kaksiatomistanne
Partitiivi
kaksiatomistaan
Partitiivi
kaksiatomistansa
Monikon partitiivi
kaksiatomisia
Monikon partitiivi
kaksiatomisiani
Monikon partitiivi
kaksiatomisiasi
Monikon partitiivi
kaksiatomisiamme
Monikon partitiivi
kaksiatomisianne
Monikon partitiivi
kaksiatomisiaan
Monikon partitiivi
kaksiatomisiansa
Inessiivi
kaksiatomisessa
Inessiivi
kaksiatomisessani
Inessiivi
kaksiatomisessasi
Inessiivi
kaksiatomisessamme
Inessiivi
kaksiatomisessanne
Inessiivi
kaksiatomisessaan
Inessiivi
kaksiatomisessansa
Monikon inessiivi
kaksiatomisissa
Monikon inessiivi
kaksiatomisissani
Monikon inessiivi
kaksiatomisissasi
Monikon inessiivi
kaksiatomisissamme
Monikon inessiivi
kaksiatomisissanne
Monikon inessiivi
kaksiatomisissaan
Monikon inessiivi
kaksiatomisissansa
Elatiivi
kaksiatomisesta
Elatiivi
kaksiatomisestani
Elatiivi
kaksiatomisestasi
Elatiivi
kaksiatomisestamme
Elatiivi
kaksiatomisestanne
Elatiivi
kaksiatomisestaan
Elatiivi
kaksiatomisestansa
Monikon elatiivi
kaksiatomisista
Monikon elatiivi
kaksiatomisistani
Monikon elatiivi
kaksiatomisistasi
Monikon elatiivi
kaksiatomisistamme
Monikon elatiivi
kaksiatomisistanne
Monikon elatiivi
kaksiatomisistaan
Monikon elatiivi
kaksiatomisistansa
Illatiivi
kaksiatomiseen
Illatiivi
kaksiatomiseeni
Illatiivi
kaksiatomiseesi
Illatiivi
kaksiatomiseemme
Illatiivi
kaksiatomiseenne
Illatiivi
kaksiatomiseensa
Monikon illatiivi
kaksiatomisiin
Monikon illatiivi
kaksiatomisiini
Monikon illatiivi
kaksiatomisiisi
Monikon illatiivi
kaksiatomisiimme
Monikon illatiivi
kaksiatomisiinne
Monikon illatiivi
kaksiatomisiinsa
Adessiivi
kaksiatomisella
Adessiivi
kaksiatomisellani
Adessiivi
kaksiatomisellasi
Adessiivi
kaksiatomisellamme
Adessiivi
kaksiatomisellanne
Adessiivi
kaksiatomisellaan
Adessiivi
kaksiatomisellansa
Monikon adessiivi
kaksiatomisilla
Monikon adessiivi
kaksiatomisillani
Monikon adessiivi
kaksiatomisillasi
Monikon adessiivi
kaksiatomisillamme
Monikon adessiivi
kaksiatomisillanne
Monikon adessiivi
kaksiatomisillaan
Monikon adessiivi
kaksiatomisillansa
Ablatiivi
kaksiatomiselta
Ablatiivi
kaksiatomiseltani
Ablatiivi
kaksiatomiseltasi
Ablatiivi
kaksiatomiseltamme
Ablatiivi
kaksiatomiseltanne
Ablatiivi
kaksiatomiseltaan
Ablatiivi
kaksiatomiseltansa
Monikon ablatiivi
kaksiatomisilta
Monikon ablatiivi
kaksiatomisiltani
Monikon ablatiivi
kaksiatomisiltasi
Monikon ablatiivi
kaksiatomisiltamme
Monikon ablatiivi
kaksiatomisiltanne
Monikon ablatiivi
kaksiatomisiltaan
Monikon ablatiivi
kaksiatomisiltansa
Allatiivi
kaksiatomiselle
Allatiivi
kaksiatomiselleni
Allatiivi
kaksiatomisellesi
Allatiivi
kaksiatomisellemme
Allatiivi
kaksiatomisellenne
Allatiivi
kaksiatomiselleen
Allatiivi
kaksiatomisellensa
Monikon allatiivi
kaksiatomisille
Monikon allatiivi
kaksiatomisilleni
Monikon allatiivi
kaksiatomisillesi
Monikon allatiivi
kaksiatomisillemme
Monikon allatiivi
kaksiatomisillenne
Monikon allatiivi
kaksiatomisilleen
Monikon allatiivi
kaksiatomisillensa
Essiivi
kaksiatomisena
Essiivi
kaksiatomisenani
Essiivi
kaksiatomisenasi
Essiivi
kaksiatomisenamme
Essiivi
kaksiatomisenanne
Essiivi
kaksiatomisenaan
Essiivi
kaksiatomisenansa
Monikon essiivi
kaksiatomisina
Monikon essiivi
kaksiatomisinani
Monikon essiivi
kaksiatomisinasi
Monikon essiivi
kaksiatomisinamme
Monikon essiivi
kaksiatomisinanne
Monikon essiivi
kaksiatomisinaan
Monikon essiivi
kaksiatomisinansa
Translatiivi
kaksiatomiseksi
Translatiivi
kaksiatomisekseni
Translatiivi
kaksiatomiseksesi
Translatiivi
kaksiatomiseksemme
Translatiivi
kaksiatomiseksenne
Translatiivi
kaksiatomisekseen
Translatiivi
kaksiatomiseksensa
Monikon translatiivi
kaksiatomisiksi
Monikon translatiivi
kaksiatomisikseni
Monikon translatiivi
kaksiatomisiksesi
Monikon translatiivi
kaksiatomisiksemme
Monikon translatiivi
kaksiatomisiksenne
Monikon translatiivi
kaksiatomisikseen
Monikon translatiivi
kaksiatomisiksensa
Monikon instruktiivi
kaksiatomisin
Abessiivi
kaksiatomisetta
Abessiivi
kaksiatomisettani
Abessiivi
kaksiatomisettasi
Abessiivi
kaksiatomisettamme
Abessiivi
kaksiatomisettanne
Abessiivi
kaksiatomisettaan
Abessiivi
kaksiatomisettansa
Monikon abessiivi
kaksiatomisitta
Monikon abessiivi
kaksiatomisittani
Monikon abessiivi
kaksiatomisittasi
Monikon abessiivi
kaksiatomisittamme
Monikon abessiivi
kaksiatomisittanne
Monikon abessiivi
kaksiatomisittaan
Monikon abessiivi
kaksiatomisittansa
Monikon komitatiivi
kaksiatomisine
Monikon komitatiivi
kaksiatomisineni
Monikon komitatiivi
kaksiatomisinesi
Monikon komitatiivi
kaksiatomisinemme
Monikon komitatiivi
kaksiatomisinenne
Monikon komitatiivi
kaksiatomisineen
Monikon komitatiivi
kaksiatomisinensa
Monikon akkusatiivi
kaksiatomiset
Monikon akkusatiivi
kaksiatomiseni
Monikon akkusatiivi
kaksiatomisesi
Monikon akkusatiivi
kaksiatomisemme
Monikon akkusatiivi
kaksiatomisenne
Monikon akkusatiivi
kaksiatomisensa
Akkusatiivi
kaksiatomiseni
Akkusatiivi
kaksiatomisesi
Akkusatiivi
kaksiatomisemme
Akkusatiivi
kaksiatomisenne
Akkusatiivi
kaksiatomisensa
Luokat
Adjektiivit
Yhdyssanat