Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensglobalisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensglobalisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensglobalisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensglobalisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensglobalisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensglobalisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiglobalisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektiglobalisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiglobalisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiglobalisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektiglobalisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiglobalisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensglobalisoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensglobalisoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensglobalisoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensglobalisoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensglobalisoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensglobalisoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensglobalisoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensglobalisoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensglobalisoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensglobalisoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensglobalisoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensglobalisoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensglobalisoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensglobalisoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensglobalisoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensglobalisoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensglobalisoinevat

Luokat