Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkofauvismitGenetiivifauvismin
Monikon genetiivifauvismienPartitiivifauvismia
Monikon partitiivifauvismejaInessiivifauvismissa
Monikon inessiivifauvismeissaElatiivifauvismista
Monikon elatiivifauvismeistaIllatiivifauvismiin
Monikon illatiivifauvismeihinAdessiivifauvismilla
Monikon adessiivifauvismeillaAblatiivifauvismilta
Monikon ablatiivifauvismeiltaAllatiivifauvismille
Monikon allatiivifauvismeilleEssiivifauvismina
Monikon essiivifauvismeinaTranslatiivifauvismiksi
Monikon translatiivifauvismeiksiMonikon instruktiivifauvismein
AbessiivifauvismittaMonikon abessiivifauvismeitta
Monikon akkusatiivifauvismit

Luokat