Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.lääketiede

Taivutusmuodot

MonikkofantomisärytGenetiivifantomisäryn
Monikon genetiivifantomisärkyjenPartitiivifantomisärkyä
Monikon partitiivifantomisärkyjäInessiivifantomisäryssä
Monikon inessiivifantomisäryissäElatiivifantomisärystä
Monikon elatiivifantomisäryistäIllatiivifantomisärkyyn
Monikon illatiivifantomisärkyihinAdessiivifantomisäryllä
Monikon adessiivifantomisäryilläAblatiivifantomisäryltä
Monikon ablatiivifantomisäryiltäAllatiivifantomisärylle
Monikon allatiivifantomisäryilleEssiivifantomisärkynä
Monikon essiivifantomisärkyinäTranslatiivifantomisäryksi
Monikon translatiivifantomisäryiksiMonikon instruktiivifantomisäryin
AbessiivifantomisäryttäMonikon abessiivifantomisäryittä
Monikon akkusatiivifantomisäryt