| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | mentalistit | Genetiivi | mentalistin |
| Monikon genetiivi | mentalistien | Partitiivi | mentalistia |
| Monikon partitiivi | mentalisteja | Inessiivi | mentalistissa |
| Monikon inessiivi | mentalisteissa | Elatiivi | mentalistista |
| Monikon elatiivi | mentalisteista | Illatiivi | mentalistiin |
| Monikon illatiivi | mentalisteihin | Adessiivi | mentalistilla |
| Monikon adessiivi | mentalisteilla | Ablatiivi | mentalistilta |
| Monikon ablatiivi | mentalisteilta | Allatiivi | mentalistille |
| Monikon allatiivi | mentalisteille | Essiivi | mentalistina |
| Monikon essiivi | mentalisteina | Translatiivi | mentalistiksi |
| Monikon translatiivi | mentalisteiksi | Monikon instruktiivi | mentalistein |
| Abessiivi | mentalistitta | Monikon abessiivi | mentalisteitta |
| Monikon akkusatiivi | mentalistit |