Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. kodifioiminen

Taivutusmuodot

MonikkokodifioinnitGenetiivikodifioinnin
Monikon genetiivikodifiointienPartitiivikodifiointia
Monikon partitiivikodifiointejaInessiivikodifioinnissa
Monikon inessiivikodifioinneissaElatiivikodifioinnista
Monikon elatiivikodifioinneistaIllatiivikodifiointiin
Monikon illatiivikodifiointeihinAdessiivikodifioinnilla
Monikon adessiivikodifioinneillaAblatiivikodifioinnilta
Monikon ablatiivikodifioinneiltaAllatiivikodifioinnille
Monikon allatiivikodifioinneilleEssiivikodifiointina
Monikon essiivikodifiointeinaTranslatiivikodifioinniksi
Monikon translatiivikodifioinneiksiMonikon instruktiivikodifioinnein
AbessiivikodifioinnittaMonikon abessiivikodifioinneitta
Monikon akkusatiivikodifioinnit

Luokat