| Monikko | pyridoksiinit | Genetiivi | pyridoksiinin |
| Monikon genetiivi | pyridoksiinien | Partitiivi | pyridoksiinia |
| Monikon partitiivi | pyridoksiineja | Inessiivi | pyridoksiinissa |
| Monikon inessiivi | pyridoksiineissa | Elatiivi | pyridoksiinista |
| Monikon elatiivi | pyridoksiineista | Illatiivi | pyridoksiiniin |
| Monikon illatiivi | pyridoksiineihin | Adessiivi | pyridoksiinilla |
| Monikon adessiivi | pyridoksiineilla | Ablatiivi | pyridoksiinilta |
| Monikon ablatiivi | pyridoksiineilta | Allatiivi | pyridoksiinille |
| Monikon allatiivi | pyridoksiineille | Essiivi | pyridoksiinina |
| Monikon essiivi | pyridoksiineina | Translatiivi | pyridoksiiniksi |
| Monikon translatiivi | pyridoksiineiksi | Monikon instruktiivi | pyridoksiinein |
| Abessiivi | pyridoksiinitta | Monikon abessiivi | pyridoksiineitta |
| Monikon akkusatiivi | pyridoksiinit |