Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopuolanajokoiratGenetiivipuolanajokoiran
Monikon genetiivipuolanajokoirienPartitiivipuolanajokoiraa
Monikon partitiivipuolanajokoiriaInessiivipuolanajokoirassa
Monikon inessiivipuolanajokoirissaElatiivipuolanajokoirasta
Monikon elatiivipuolanajokoiristaIllatiivipuolanajokoiraan
Monikon illatiivipuolanajokoiriinAdessiivipuolanajokoiralla
Monikon adessiivipuolanajokoirillaAblatiivipuolanajokoiralta
Monikon ablatiivipuolanajokoiriltaAllatiivipuolanajokoiralle
Monikon allatiivipuolanajokoirilleEssiivipuolanajokoirana
Monikon essiivipuolanajokoirinaTranslatiivipuolanajokoiraksi
Monikon translatiivipuolanajokoiriksiMonikon instruktiivipuolanajokoirin
AbessiivipuolanajokoirattaMonikon abessiivipuolanajokoiritta
Monikon akkusatiivipuolanajokoirat