Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopuolanvinttikoiratGenetiivipuolanvinttikoiran
Monikon genetiivipuolanvinttikoirienPartitiivipuolanvinttikoiraa
Monikon partitiivipuolanvinttikoiriaInessiivipuolanvinttikoirassa
Monikon inessiivipuolanvinttikoirissaElatiivipuolanvinttikoirasta
Monikon elatiivipuolanvinttikoiristaIllatiivipuolanvinttikoiraan
Monikon illatiivipuolanvinttikoiriinAdessiivipuolanvinttikoiralla
Monikon adessiivipuolanvinttikoirillaAblatiivipuolanvinttikoiralta
Monikon ablatiivipuolanvinttikoiriltaAllatiivipuolanvinttikoiralle
Monikon allatiivipuolanvinttikoirilleEssiivipuolanvinttikoirana
Monikon essiivipuolanvinttikoirinaTranslatiivipuolanvinttikoiraksi
Monikon translatiivipuolanvinttikoiriksiMonikon instruktiivipuolanvinttikoirin
AbessiivipuolanvinttikoirattaMonikon abessiivipuolanvinttikoiritta
Monikon akkusatiivipuolanvinttikoirat