Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoputreskiinitGenetiiviputreskiinin
Monikon genetiiviputreskiinienPartitiiviputreskiinia
Monikon partitiiviputreskiinejaInessiiviputreskiinissa
Monikon inessiiviputreskiineissaElatiiviputreskiinista
Monikon elatiiviputreskiineistaIllatiiviputreskiiniin
Monikon illatiiviputreskiineihinAdessiiviputreskiinilla
Monikon adessiiviputreskiineillaAblatiiviputreskiinilta
Monikon ablatiiviputreskiineiltaAllatiiviputreskiinille
Monikon allatiiviputreskiineilleEssiiviputreskiinina
Monikon essiiviputreskiineinaTranslatiiviputreskiiniksi
Monikon translatiiviputreskiineiksiMonikon instruktiiviputreskiinein
AbessiiviputreskiinittaMonikon abessiiviputreskiineitta
Monikon akkusatiiviputreskiinit

Luokat