Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantihempen

Taivutusmuodot

MonikkohamppuisetMonikkohamppuiseni
MonikkohamppuisesiMonikkohamppuisemme
MonikkohamppuisenneMonikkohamppuisensa
GenetiivihamppuisenGenetiivihamppuiseni
GenetiivihamppuisesiGenetiivihamppuisemme
GenetiivihamppuisenneGenetiivihamppuisensa
Monikon genetiivihamppuistenMonikon genetiivihamppuisien
Monikon genetiivihamppuisteniMonikon genetiivihamppuisieni
Monikon genetiivihamppuistesiMonikon genetiivihamppuisiesi
Monikon genetiivihamppuistemmeMonikon genetiivihamppuisiemme
Monikon genetiivihamppuistenneMonikon genetiivihamppuisienne
Monikon genetiivihamppuistensaMonikon genetiivihamppuisiensa
PartitiivihamppuistaPartitiivihamppuistani
PartitiivihamppuistasiPartitiivihamppuistamme
PartitiivihamppuistannePartitiivihamppuistaan
PartitiivihamppuistansaMonikon partitiivihamppuisia
Monikon partitiivihamppuisianiMonikon partitiivihamppuisiasi
Monikon partitiivihamppuisiammeMonikon partitiivihamppuisianne
Monikon partitiivihamppuisiaanMonikon partitiivihamppuisiansa
InessiivihamppuisessaInessiivihamppuisessani
InessiivihamppuisessasiInessiivihamppuisessamme
InessiivihamppuisessanneInessiivihamppuisessaan
InessiivihamppuisessansaMonikon inessiivihamppuisissa
Monikon inessiivihamppuisissaniMonikon inessiivihamppuisissasi
Monikon inessiivihamppuisissammeMonikon inessiivihamppuisissanne
Monikon inessiivihamppuisissaanMonikon inessiivihamppuisissansa
ElatiivihamppuisestaElatiivihamppuisestani
ElatiivihamppuisestasiElatiivihamppuisestamme
ElatiivihamppuisestanneElatiivihamppuisestaan
ElatiivihamppuisestansaMonikon elatiivihamppuisista
Monikon elatiivihamppuisistaniMonikon elatiivihamppuisistasi
Monikon elatiivihamppuisistammeMonikon elatiivihamppuisistanne
Monikon elatiivihamppuisistaanMonikon elatiivihamppuisistansa
IllatiivihamppuiseenIllatiivihamppuiseeni
IllatiivihamppuiseesiIllatiivihamppuiseemme
IllatiivihamppuiseenneIllatiivihamppuiseensa
Monikon illatiivihamppuisiinMonikon illatiivihamppuisiini
Monikon illatiivihamppuisiisiMonikon illatiivihamppuisiimme
Monikon illatiivihamppuisiinneMonikon illatiivihamppuisiinsa
AdessiivihamppuisellaAdessiivihamppuisellani
AdessiivihamppuisellasiAdessiivihamppuisellamme
AdessiivihamppuisellanneAdessiivihamppuisellaan
AdessiivihamppuisellansaMonikon adessiivihamppuisilla
Monikon adessiivihamppuisillaniMonikon adessiivihamppuisillasi
Monikon adessiivihamppuisillammeMonikon adessiivihamppuisillanne
Monikon adessiivihamppuisillaanMonikon adessiivihamppuisillansa
AblatiivihamppuiseltaAblatiivihamppuiseltani
AblatiivihamppuiseltasiAblatiivihamppuiseltamme
AblatiivihamppuiseltanneAblatiivihamppuiseltaan
AblatiivihamppuiseltansaMonikon ablatiivihamppuisilta
Monikon ablatiivihamppuisiltaniMonikon ablatiivihamppuisiltasi
Monikon ablatiivihamppuisiltammeMonikon ablatiivihamppuisiltanne
Monikon ablatiivihamppuisiltaanMonikon ablatiivihamppuisiltansa
AllatiivihamppuiselleAllatiivihamppuiselleni
AllatiivihamppuisellesiAllatiivihamppuisellemme
AllatiivihamppuisellenneAllatiivihamppuiselleen
AllatiivihamppuisellensaMonikon allatiivihamppuisille
Monikon allatiivihamppuisilleniMonikon allatiivihamppuisillesi
Monikon allatiivihamppuisillemmeMonikon allatiivihamppuisillenne
Monikon allatiivihamppuisilleenMonikon allatiivihamppuisillensa
EssiivihamppuisenaEssiivihamppuisenani
EssiivihamppuisenasiEssiivihamppuisenamme
EssiivihamppuisenanneEssiivihamppuisenaan
EssiivihamppuisenansaMonikon essiivihamppuisina
Monikon essiivihamppuisinaniMonikon essiivihamppuisinasi
Monikon essiivihamppuisinammeMonikon essiivihamppuisinanne
Monikon essiivihamppuisinaanMonikon essiivihamppuisinansa
TranslatiivihamppuiseksiTranslatiivihamppuisekseni
TranslatiivihamppuiseksesiTranslatiivihamppuiseksemme
TranslatiivihamppuiseksenneTranslatiivihamppuisekseen
TranslatiivihamppuiseksensaMonikon translatiivihamppuisiksi
Monikon translatiivihamppuisikseniMonikon translatiivihamppuisiksesi
Monikon translatiivihamppuisiksemmeMonikon translatiivihamppuisiksenne
Monikon translatiivihamppuisikseenMonikon translatiivihamppuisiksensa
Monikon instruktiivihamppuisinAbessiivihamppuisetta
AbessiivihamppuisettaniAbessiivihamppuisettasi
AbessiivihamppuisettammeAbessiivihamppuisettanne
AbessiivihamppuisettaanAbessiivihamppuisettansa
Monikon abessiivihamppuisittaMonikon abessiivihamppuisittani
Monikon abessiivihamppuisittasiMonikon abessiivihamppuisittamme
Monikon abessiivihamppuisittanneMonikon abessiivihamppuisittaan
Monikon abessiivihamppuisittansaMonikon komitatiivihamppuisine
Monikon komitatiivihamppuisineniMonikon komitatiivihamppuisinesi
Monikon komitatiivihamppuisinemmeMonikon komitatiivihamppuisinenne
Monikon komitatiivihamppuisineenMonikon komitatiivihamppuisinensa
KomparatiivihamppuisempiSuperlatiivihamppuisin
Monikon akkusatiivihamppuisetMonikon akkusatiivihamppuiseni
Monikon akkusatiivihamppuisesiMonikon akkusatiivihamppuisemme
Monikon akkusatiivihamppuisenneMonikon akkusatiivihamppuisensa
AkkusatiivihamppuiseniAkkusatiivihamppuisesi
AkkusatiivihamppuisemmeAkkusatiivihamppuisenne
Akkusatiivihamppuisensa

Luokat