Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokreiseimmatMonikkokreiseimpani
MonikkokreiseimpasiMonikkokreiseimpamme
MonikkokreiseimpanneMonikkokreiseimpansa
GenetiivikreiseimmanGenetiivikreiseimpani
GenetiivikreiseimpasiGenetiivikreiseimpamme
GenetiivikreiseimpanneGenetiivikreiseimpansa
Monikon genetiivikreiseimpienMonikon genetiivikreiseinten
Monikon genetiivikreiseimpieniMonikon genetiivikreiseinteni
Monikon genetiivikreiseimpiesiMonikon genetiivikreiseintesi
Monikon genetiivikreiseimpiemmeMonikon genetiivikreiseintemme
Monikon genetiivikreiseimpienneMonikon genetiivikreiseintenne
Monikon genetiivikreiseimpiensaMonikon genetiivikreiseintensa
PartitiivikreiseintaPartitiivikreiseintani
PartitiivikreiseintasiPartitiivikreiseintamme
PartitiivikreiseintannePartitiivikreiseintaan
PartitiivikreiseintansaMonikon partitiivikreiseimpia
Monikon partitiivikreiseimpianiMonikon partitiivikreiseimpiasi
Monikon partitiivikreiseimpiammeMonikon partitiivikreiseimpianne
Monikon partitiivikreiseimpiaanMonikon partitiivikreiseimpiansa
InessiivikreiseimmassaInessiivikreiseimmassani
InessiivikreiseimmassasiInessiivikreiseimmassamme
InessiivikreiseimmassanneInessiivikreiseimmassaan
InessiivikreiseimmassansaMonikon inessiivikreiseimmissa
Monikon inessiivikreiseimmissaniMonikon inessiivikreiseimmissasi
Monikon inessiivikreiseimmissammeMonikon inessiivikreiseimmissanne
Monikon inessiivikreiseimmissaanMonikon inessiivikreiseimmissansa
ElatiivikreiseimmastaElatiivikreiseimmastani
ElatiivikreiseimmastasiElatiivikreiseimmastamme
ElatiivikreiseimmastanneElatiivikreiseimmastaan
ElatiivikreiseimmastansaMonikon elatiivikreiseimmista
Monikon elatiivikreiseimmistaniMonikon elatiivikreiseimmistasi
Monikon elatiivikreiseimmistammeMonikon elatiivikreiseimmistanne
Monikon elatiivikreiseimmistaanMonikon elatiivikreiseimmistansa
IllatiivikreiseimpaanIllatiivikreiseimpaani
IllatiivikreiseimpaasiIllatiivikreiseimpaamme
IllatiivikreiseimpaanneIllatiivikreiseimpaansa
Monikon illatiivikreiseimpiinMonikon illatiivikreiseimpiini
Monikon illatiivikreiseimpiisiMonikon illatiivikreiseimpiimme
Monikon illatiivikreiseimpiinneMonikon illatiivikreiseimpiinsa
AdessiivikreiseimmallaAdessiivikreiseimmallani
AdessiivikreiseimmallasiAdessiivikreiseimmallamme
AdessiivikreiseimmallanneAdessiivikreiseimmallaan
AdessiivikreiseimmallansaMonikon adessiivikreiseimmilla
Monikon adessiivikreiseimmillaniMonikon adessiivikreiseimmillasi
Monikon adessiivikreiseimmillammeMonikon adessiivikreiseimmillanne
Monikon adessiivikreiseimmillaanMonikon adessiivikreiseimmillansa
AblatiivikreiseimmaltaAblatiivikreiseimmaltani
AblatiivikreiseimmaltasiAblatiivikreiseimmaltamme
AblatiivikreiseimmaltanneAblatiivikreiseimmaltaan
AblatiivikreiseimmaltansaMonikon ablatiivikreiseimmilta
Monikon ablatiivikreiseimmiltaniMonikon ablatiivikreiseimmiltasi
Monikon ablatiivikreiseimmiltammeMonikon ablatiivikreiseimmiltanne
Monikon ablatiivikreiseimmiltaanMonikon ablatiivikreiseimmiltansa
AllatiivikreiseimmalleAllatiivikreiseimmalleni
AllatiivikreiseimmallesiAllatiivikreiseimmallemme
AllatiivikreiseimmallenneAllatiivikreiseimmalleen
AllatiivikreiseimmallensaMonikon allatiivikreiseimmille
Monikon allatiivikreiseimmilleniMonikon allatiivikreiseimmillesi
Monikon allatiivikreiseimmillemmeMonikon allatiivikreiseimmillenne
Monikon allatiivikreiseimmilleenMonikon allatiivikreiseimmillensa
EssiivikreiseimpanaEssiivikreiseimpanani
EssiivikreiseimpanasiEssiivikreiseimpanamme
EssiivikreiseimpananneEssiivikreiseimpanaan
EssiivikreiseimpanansaMonikon essiivikreiseimpina
Monikon essiivikreiseimpinaniMonikon essiivikreiseimpinasi
Monikon essiivikreiseimpinammeMonikon essiivikreiseimpinanne
Monikon essiivikreiseimpinaanMonikon essiivikreiseimpinansa
TranslatiivikreiseimmaksiTranslatiivikreiseimmakseni
TranslatiivikreiseimmaksesiTranslatiivikreiseimmaksemme
TranslatiivikreiseimmaksenneTranslatiivikreiseimmakseen
TranslatiivikreiseimmaksensaMonikon translatiivikreiseimmiksi
Monikon translatiivikreiseimmikseniMonikon translatiivikreiseimmiksesi
Monikon translatiivikreiseimmiksemmeMonikon translatiivikreiseimmiksenne
Monikon translatiivikreiseimmikseenMonikon translatiivikreiseimmiksensa
Monikon instruktiivikreiseimminAbessiivikreiseimmatta
AbessiivikreiseimmattaniAbessiivikreiseimmattasi
AbessiivikreiseimmattammeAbessiivikreiseimmattanne
AbessiivikreiseimmattaanAbessiivikreiseimmattansa
Monikon abessiivikreiseimmittaMonikon abessiivikreiseimmittani
Monikon abessiivikreiseimmittasiMonikon abessiivikreiseimmittamme
Monikon abessiivikreiseimmittanneMonikon abessiivikreiseimmittaan
Monikon abessiivikreiseimmittansaMonikon komitatiivikreiseimpine
Monikon komitatiivikreiseimpineniMonikon komitatiivikreiseimpinesi
Monikon komitatiivikreiseimpinemmeMonikon komitatiivikreiseimpinenne
Monikon komitatiivikreiseimpineenMonikon komitatiivikreiseimpinensa
Monikon akkusatiivikreiseimmatMonikon akkusatiivikreiseimpani
Monikon akkusatiivikreiseimpasiMonikon akkusatiivikreiseimpamme
Monikon akkusatiivikreiseimpanneMonikon akkusatiivikreiseimpansa
AkkusatiivikreiseimpaniAkkusatiivikreiseimpasi
AkkusatiivikreiseimpammeAkkusatiivikreiseimpanne
Akkusatiivikreiseimpansa