Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokreisimmätMonikkokreisimpäni
MonikkokreisimpäsiMonikkokreisimpämme
MonikkokreisimpänneMonikkokreisimpänsä
GenetiivikreisimmänGenetiivikreisimpäni
GenetiivikreisimpäsiGenetiivikreisimpämme
GenetiivikreisimpänneGenetiivikreisimpänsä
Monikon genetiivikreisimpienMonikon genetiivikreisimpieni
Monikon genetiivikreisimpiesiMonikon genetiivikreisimpiemme
Monikon genetiivikreisimpienneMonikon genetiivikreisimpiensä
PartitiivikreisimpääPartitiivikreisimpääni
PartitiivikreisimpääsiPartitiivikreisimpäämme
PartitiivikreisimpäännePartitiivikreisimpäänsä
Monikon partitiivikreisimpiäMonikon partitiivikreisimpiäni
Monikon partitiivikreisimpiäsiMonikon partitiivikreisimpiämme
Monikon partitiivikreisimpiänneMonikon partitiivikreisimpiään
Monikon partitiivikreisimpiänsäInessiivikreisimmässä
InessiivikreisimmässäniInessiivikreisimmässäsi
InessiivikreisimmässämmeInessiivikreisimmässänne
InessiivikreisimmässäänInessiivikreisimmässänsä
Monikon inessiivikreisimmissäMonikon inessiivikreisimmissäni
Monikon inessiivikreisimmissäsiMonikon inessiivikreisimmissämme
Monikon inessiivikreisimmissänneMonikon inessiivikreisimmissään
Monikon inessiivikreisimmissänsäElatiivikreisimmästä
ElatiivikreisimmästäniElatiivikreisimmästäsi
ElatiivikreisimmästämmeElatiivikreisimmästänne
ElatiivikreisimmästäänElatiivikreisimmästänsä
Monikon elatiivikreisimmistäMonikon elatiivikreisimmistäni
Monikon elatiivikreisimmistäsiMonikon elatiivikreisimmistämme
Monikon elatiivikreisimmistänneMonikon elatiivikreisimmistään
Monikon elatiivikreisimmistänsäIllatiivikreisimpään
IllatiivikreisimpääniIllatiivikreisimpääsi
IllatiivikreisimpäämmeIllatiivikreisimpäänne
IllatiivikreisimpäänsäMonikon illatiivikreisimpiin
Monikon illatiivikreisimpiiniMonikon illatiivikreisimpiisi
Monikon illatiivikreisimpiimmeMonikon illatiivikreisimpiinne
Monikon illatiivikreisimpiinsäAdessiivikreisimmällä
AdessiivikreisimmälläniAdessiivikreisimmälläsi
AdessiivikreisimmällämmeAdessiivikreisimmällänne
AdessiivikreisimmälläänAdessiivikreisimmällänsä
Monikon adessiivikreisimmilläMonikon adessiivikreisimmilläni
Monikon adessiivikreisimmilläsiMonikon adessiivikreisimmillämme
Monikon adessiivikreisimmillänneMonikon adessiivikreisimmillään
Monikon adessiivikreisimmillänsäAblatiivikreisimmältä
AblatiivikreisimmältäniAblatiivikreisimmältäsi
AblatiivikreisimmältämmeAblatiivikreisimmältänne
AblatiivikreisimmältäänAblatiivikreisimmältänsä
Monikon ablatiivikreisimmiltäMonikon ablatiivikreisimmiltäni
Monikon ablatiivikreisimmiltäsiMonikon ablatiivikreisimmiltämme
Monikon ablatiivikreisimmiltänneMonikon ablatiivikreisimmiltään
Monikon ablatiivikreisimmiltänsäAllatiivikreisimmälle
AllatiivikreisimmälleniAllatiivikreisimmällesi
AllatiivikreisimmällemmeAllatiivikreisimmällenne
AllatiivikreisimmälleenAllatiivikreisimmällensä
Monikon allatiivikreisimmilleMonikon allatiivikreisimmilleni
Monikon allatiivikreisimmillesiMonikon allatiivikreisimmillemme
Monikon allatiivikreisimmillenneMonikon allatiivikreisimmilleen
Monikon allatiivikreisimmillensäEssiivikreisimpänä
EssiivikreisimpänäniEssiivikreisimpänäsi
EssiivikreisimpänämmeEssiivikreisimpänänne
EssiivikreisimpänäänEssiivikreisimpänänsä
Monikon essiivikreisimpinäMonikon essiivikreisimpinäni
Monikon essiivikreisimpinäsiMonikon essiivikreisimpinämme
Monikon essiivikreisimpinänneMonikon essiivikreisimpinään
Monikon essiivikreisimpinänsäTranslatiivikreisimmäksi
TranslatiivikreisimmäkseniTranslatiivikreisimmäksesi
TranslatiivikreisimmäksemmeTranslatiivikreisimmäksenne
TranslatiivikreisimmäkseenTranslatiivikreisimmäksensä
Monikon translatiivikreisimmiksiMonikon translatiivikreisimmikseni
Monikon translatiivikreisimmiksesiMonikon translatiivikreisimmiksemme
Monikon translatiivikreisimmiksenneMonikon translatiivikreisimmikseen
Monikon translatiivikreisimmiksensäMonikon instruktiivikreisimmin
AbessiivikreisimmättäAbessiivikreisimmättäni
AbessiivikreisimmättäsiAbessiivikreisimmättämme
AbessiivikreisimmättänneAbessiivikreisimmättään
AbessiivikreisimmättänsäMonikon abessiivikreisimmittä
Monikon abessiivikreisimmittäniMonikon abessiivikreisimmittäsi
Monikon abessiivikreisimmittämmeMonikon abessiivikreisimmittänne
Monikon abessiivikreisimmittäänMonikon abessiivikreisimmittänsä
Monikon komitatiivikreisimpineMonikon komitatiivikreisimpineni
Monikon komitatiivikreisimpinesiMonikon komitatiivikreisimpinemme
Monikon komitatiivikreisimpinenneMonikon komitatiivikreisimpineen
Monikon komitatiivikreisimpinensäMonikon akkusatiivikreisimmät
Monikon akkusatiivikreisimpäniMonikon akkusatiivikreisimpäsi
Monikon akkusatiivikreisimpämmeMonikon akkusatiivikreisimpänne
Monikon akkusatiivikreisimpänsäAkkusatiivikreisimpäni
AkkusatiivikreisimpäsiAkkusatiivikreisimpämme
AkkusatiivikreisimpänneAkkusatiivikreisimpänsä