Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
widebodied
ilmailu
Taivutusmuodot
Monikko
leveärunkoiset
Monikko
leveärunkoiseni
Monikko
leveärunkoisesi
Monikko
leveärunkoisemme
Monikko
leveärunkoisenne
Monikko
leveärunkoisensa
Genetiivi
leveärunkoisen
Genetiivi
leveärunkoiseni
Genetiivi
leveärunkoisesi
Genetiivi
leveärunkoisemme
Genetiivi
leveärunkoisenne
Genetiivi
leveärunkoisensa
Monikon genetiivi
leveärunkoisten
Monikon genetiivi
leveärunkoisien
Monikon genetiivi
leveärunkoisteni
Monikon genetiivi
leveärunkoisieni
Monikon genetiivi
leveärunkoistesi
Monikon genetiivi
leveärunkoisiesi
Monikon genetiivi
leveärunkoistemme
Monikon genetiivi
leveärunkoisiemme
Monikon genetiivi
leveärunkoistenne
Monikon genetiivi
leveärunkoisienne
Monikon genetiivi
leveärunkoistensa
Monikon genetiivi
leveärunkoisiensa
Partitiivi
leveärunkoista
Partitiivi
leveärunkoistani
Partitiivi
leveärunkoistasi
Partitiivi
leveärunkoistamme
Partitiivi
leveärunkoistanne
Partitiivi
leveärunkoistaan
Partitiivi
leveärunkoistansa
Monikon partitiivi
leveärunkoisia
Monikon partitiivi
leveärunkoisiani
Monikon partitiivi
leveärunkoisiasi
Monikon partitiivi
leveärunkoisiamme
Monikon partitiivi
leveärunkoisianne
Monikon partitiivi
leveärunkoisiaan
Monikon partitiivi
leveärunkoisiansa
Inessiivi
leveärunkoisessa
Inessiivi
leveärunkoisessani
Inessiivi
leveärunkoisessasi
Inessiivi
leveärunkoisessamme
Inessiivi
leveärunkoisessanne
Inessiivi
leveärunkoisessaan
Inessiivi
leveärunkoisessansa
Monikon inessiivi
leveärunkoisissa
Monikon inessiivi
leveärunkoisissani
Monikon inessiivi
leveärunkoisissasi
Monikon inessiivi
leveärunkoisissamme
Monikon inessiivi
leveärunkoisissanne
Monikon inessiivi
leveärunkoisissaan
Monikon inessiivi
leveärunkoisissansa
Elatiivi
leveärunkoisesta
Elatiivi
leveärunkoisestani
Elatiivi
leveärunkoisestasi
Elatiivi
leveärunkoisestamme
Elatiivi
leveärunkoisestanne
Elatiivi
leveärunkoisestaan
Elatiivi
leveärunkoisestansa
Monikon elatiivi
leveärunkoisista
Monikon elatiivi
leveärunkoisistani
Monikon elatiivi
leveärunkoisistasi
Monikon elatiivi
leveärunkoisistamme
Monikon elatiivi
leveärunkoisistanne
Monikon elatiivi
leveärunkoisistaan
Monikon elatiivi
leveärunkoisistansa
Illatiivi
leveärunkoiseen
Illatiivi
leveärunkoiseeni
Illatiivi
leveärunkoiseesi
Illatiivi
leveärunkoiseemme
Illatiivi
leveärunkoiseenne
Illatiivi
leveärunkoiseensa
Monikon illatiivi
leveärunkoisiin
Monikon illatiivi
leveärunkoisiini
Monikon illatiivi
leveärunkoisiisi
Monikon illatiivi
leveärunkoisiimme
Monikon illatiivi
leveärunkoisiinne
Monikon illatiivi
leveärunkoisiinsa
Adessiivi
leveärunkoisella
Adessiivi
leveärunkoisellani
Adessiivi
leveärunkoisellasi
Adessiivi
leveärunkoisellamme
Adessiivi
leveärunkoisellanne
Adessiivi
leveärunkoisellaan
Adessiivi
leveärunkoisellansa
Monikon adessiivi
leveärunkoisilla
Monikon adessiivi
leveärunkoisillani
Monikon adessiivi
leveärunkoisillasi
Monikon adessiivi
leveärunkoisillamme
Monikon adessiivi
leveärunkoisillanne
Monikon adessiivi
leveärunkoisillaan
Monikon adessiivi
leveärunkoisillansa
Ablatiivi
leveärunkoiselta
Ablatiivi
leveärunkoiseltani
Ablatiivi
leveärunkoiseltasi
Ablatiivi
leveärunkoiseltamme
Ablatiivi
leveärunkoiseltanne
Ablatiivi
leveärunkoiseltaan
Ablatiivi
leveärunkoiseltansa
Monikon ablatiivi
leveärunkoisilta
Monikon ablatiivi
leveärunkoisiltani
Monikon ablatiivi
leveärunkoisiltasi
Monikon ablatiivi
leveärunkoisiltamme
Monikon ablatiivi
leveärunkoisiltanne
Monikon ablatiivi
leveärunkoisiltaan
Monikon ablatiivi
leveärunkoisiltansa
Allatiivi
leveärunkoiselle
Allatiivi
leveärunkoiselleni
Allatiivi
leveärunkoisellesi
Allatiivi
leveärunkoisellemme
Allatiivi
leveärunkoisellenne
Allatiivi
leveärunkoiselleen
Allatiivi
leveärunkoisellensa
Monikon allatiivi
leveärunkoisille
Monikon allatiivi
leveärunkoisilleni
Monikon allatiivi
leveärunkoisillesi
Monikon allatiivi
leveärunkoisillemme
Monikon allatiivi
leveärunkoisillenne
Monikon allatiivi
leveärunkoisilleen
Monikon allatiivi
leveärunkoisillensa
Essiivi
leveärunkoisena
Essiivi
leveärunkoisenani
Essiivi
leveärunkoisenasi
Essiivi
leveärunkoisenamme
Essiivi
leveärunkoisenanne
Essiivi
leveärunkoisenaan
Essiivi
leveärunkoisenansa
Monikon essiivi
leveärunkoisina
Monikon essiivi
leveärunkoisinani
Monikon essiivi
leveärunkoisinasi
Monikon essiivi
leveärunkoisinamme
Monikon essiivi
leveärunkoisinanne
Monikon essiivi
leveärunkoisinaan
Monikon essiivi
leveärunkoisinansa
Translatiivi
leveärunkoiseksi
Translatiivi
leveärunkoisekseni
Translatiivi
leveärunkoiseksesi
Translatiivi
leveärunkoiseksemme
Translatiivi
leveärunkoiseksenne
Translatiivi
leveärunkoisekseen
Translatiivi
leveärunkoiseksensa
Monikon translatiivi
leveärunkoisiksi
Monikon translatiivi
leveärunkoisikseni
Monikon translatiivi
leveärunkoisiksesi
Monikon translatiivi
leveärunkoisiksemme
Monikon translatiivi
leveärunkoisiksenne
Monikon translatiivi
leveärunkoisikseen
Monikon translatiivi
leveärunkoisiksensa
Monikon instruktiivi
leveärunkoisin
Abessiivi
leveärunkoisetta
Abessiivi
leveärunkoisettani
Abessiivi
leveärunkoisettasi
Abessiivi
leveärunkoisettamme
Abessiivi
leveärunkoisettanne
Abessiivi
leveärunkoisettaan
Abessiivi
leveärunkoisettansa
Monikon abessiivi
leveärunkoisitta
Monikon abessiivi
leveärunkoisittani
Monikon abessiivi
leveärunkoisittasi
Monikon abessiivi
leveärunkoisittamme
Monikon abessiivi
leveärunkoisittanne
Monikon abessiivi
leveärunkoisittaan
Monikon abessiivi
leveärunkoisittansa
Monikon komitatiivi
leveärunkoisine
Monikon komitatiivi
leveärunkoisineni
Monikon komitatiivi
leveärunkoisinesi
Monikon komitatiivi
leveärunkoisinemme
Monikon komitatiivi
leveärunkoisinenne
Monikon komitatiivi
leveärunkoisineen
Monikon komitatiivi
leveärunkoisinensa
Komparatiivi
leveärunkoisempi
Superlatiivi
leveärunkoisin
Monikon akkusatiivi
leveärunkoiset
Monikon akkusatiivi
leveärunkoiseni
Monikon akkusatiivi
leveärunkoisesi
Monikon akkusatiivi
leveärunkoisemme
Monikon akkusatiivi
leveärunkoisenne
Monikon akkusatiivi
leveärunkoisensa
Akkusatiivi
leveärunkoiseni
Akkusatiivi
leveärunkoisesi
Akkusatiivi
leveärunkoisemme
Akkusatiivi
leveärunkoisenne
Akkusatiivi
leveärunkoisensa