Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | juudakset | Genetiivi | juudaksen |
| Monikon genetiivi | juudasten | Monikon genetiivi | juudaksien |
| Partitiivi | juudasta | Monikon partitiivi | juudaksia |
| Inessiivi | juudaksessa | Monikon inessiivi | juudaksissa |
| Elatiivi | juudaksesta | Monikon elatiivi | juudaksista |
| Illatiivi | juudakseen | Monikon illatiivi | juudaksiin |
| Adessiivi | juudaksella | Monikon adessiivi | juudaksilla |
| Ablatiivi | juudakselta | Monikon ablatiivi | juudaksilta |
| Allatiivi | juudakselle | Monikon allatiivi | juudaksille |
| Essiivi | juudaksena | Monikon essiivi | juudaksina |
| Translatiivi | juudakseksi | Monikon translatiivi | juudaksiksi |
| Monikon instruktiivi | juudaksin | Abessiivi | juudaksetta |
| Monikon abessiivi | juudaksitta | Monikon akkusatiivi | juudakset |