Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | juhdit | Genetiivi | juhdin |
| Monikon genetiivi | juhtien | Partitiivi | juhtia |
| Monikon partitiivi | juhteja | Inessiivi | juhdissa |
| Monikon inessiivi | juhdeissa | Elatiivi | juhdista |
| Monikon elatiivi | juhdeista | Illatiivi | juhtiin |
| Monikon illatiivi | juhteihin | Adessiivi | juhdilla |
| Monikon adessiivi | juhdeilla | Ablatiivi | juhdilta |
| Monikon ablatiivi | juhdeilta | Allatiivi | juhdille |
| Monikon allatiivi | juhdeille | Essiivi | juhtina |
| Monikon essiivi | juhteina | Translatiivi | juhdiksi |
| Monikon translatiivi | juhdeiksi | Monikon instruktiivi | juhdein |
| Abessiivi | juhditta | Monikon abessiivi | juhdeitta |
| Monikon akkusatiivi | juhdit |