Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoomituisemmatMonikkoomituisempani
MonikkoomituisempasiMonikkoomituisempamme
MonikkoomituisempanneMonikkoomituisempansa
GenetiiviomituisemmanGenetiiviomituisempani
GenetiiviomituisempasiGenetiiviomituisempamme
GenetiiviomituisempanneGenetiiviomituisempansa
Monikon genetiiviomituisempienMonikon genetiiviomituisempieni
Monikon genetiiviomituisempiesiMonikon genetiiviomituisempiemme
Monikon genetiiviomituisempienneMonikon genetiiviomituisempiensa
PartitiiviomituisempaaPartitiiviomituisempaani
PartitiiviomituisempaasiPartitiiviomituisempaamme
PartitiiviomituisempaannePartitiiviomituisempaansa
Monikon partitiiviomituisempiaMonikon partitiiviomituisempiani
Monikon partitiiviomituisempiasiMonikon partitiiviomituisempiamme
Monikon partitiiviomituisempianneMonikon partitiiviomituisempiaan
Monikon partitiiviomituisempiansaInessiiviomituisemmassa
InessiiviomituisemmassaniInessiiviomituisemmassasi
InessiiviomituisemmassammeInessiiviomituisemmassanne
InessiiviomituisemmassaanInessiiviomituisemmassansa
Monikon inessiiviomituisemmissaMonikon inessiiviomituisemmissani
Monikon inessiiviomituisemmissasiMonikon inessiiviomituisemmissamme
Monikon inessiiviomituisemmissanneMonikon inessiiviomituisemmissaan
Monikon inessiiviomituisemmissansaElatiiviomituisemmasta
ElatiiviomituisemmastaniElatiiviomituisemmastasi
ElatiiviomituisemmastammeElatiiviomituisemmastanne
ElatiiviomituisemmastaanElatiiviomituisemmastansa
Monikon elatiiviomituisemmistaMonikon elatiiviomituisemmistani
Monikon elatiiviomituisemmistasiMonikon elatiiviomituisemmistamme
Monikon elatiiviomituisemmistanneMonikon elatiiviomituisemmistaan
Monikon elatiiviomituisemmistansaIllatiiviomituisempaan
IllatiiviomituisempaaniIllatiiviomituisempaasi
IllatiiviomituisempaammeIllatiiviomituisempaanne
IllatiiviomituisempaansaMonikon illatiiviomituisempiin
Monikon illatiiviomituisempiiniMonikon illatiiviomituisempiisi
Monikon illatiiviomituisempiimmeMonikon illatiiviomituisempiinne
Monikon illatiiviomituisempiinsaAdessiiviomituisemmalla
AdessiiviomituisemmallaniAdessiiviomituisemmallasi
AdessiiviomituisemmallammeAdessiiviomituisemmallanne
AdessiiviomituisemmallaanAdessiiviomituisemmallansa
Monikon adessiiviomituisemmillaMonikon adessiiviomituisemmillani
Monikon adessiiviomituisemmillasiMonikon adessiiviomituisemmillamme
Monikon adessiiviomituisemmillanneMonikon adessiiviomituisemmillaan
Monikon adessiiviomituisemmillansaAblatiiviomituisemmalta
AblatiiviomituisemmaltaniAblatiiviomituisemmaltasi
AblatiiviomituisemmaltammeAblatiiviomituisemmaltanne
AblatiiviomituisemmaltaanAblatiiviomituisemmaltansa
Monikon ablatiiviomituisemmiltaMonikon ablatiiviomituisemmiltani
Monikon ablatiiviomituisemmiltasiMonikon ablatiiviomituisemmiltamme
Monikon ablatiiviomituisemmiltanneMonikon ablatiiviomituisemmiltaan
Monikon ablatiiviomituisemmiltansaAllatiiviomituisemmalle
AllatiiviomituisemmalleniAllatiiviomituisemmallesi
AllatiiviomituisemmallemmeAllatiiviomituisemmallenne
AllatiiviomituisemmalleenAllatiiviomituisemmallensa
Monikon allatiiviomituisemmilleMonikon allatiiviomituisemmilleni
Monikon allatiiviomituisemmillesiMonikon allatiiviomituisemmillemme
Monikon allatiiviomituisemmillenneMonikon allatiiviomituisemmilleen
Monikon allatiiviomituisemmillensaEssiiviomituisempana
EssiiviomituisempananiEssiiviomituisempanasi
EssiiviomituisempanammeEssiiviomituisempananne
EssiiviomituisempanaanEssiiviomituisempanansa
Monikon essiiviomituisempinaMonikon essiiviomituisempinani
Monikon essiiviomituisempinasiMonikon essiiviomituisempinamme
Monikon essiiviomituisempinanneMonikon essiiviomituisempinaan
Monikon essiiviomituisempinansaTranslatiiviomituisemmaksi
TranslatiiviomituisemmakseniTranslatiiviomituisemmaksesi
TranslatiiviomituisemmaksemmeTranslatiiviomituisemmaksenne
TranslatiiviomituisemmakseenTranslatiiviomituisemmaksensa
Monikon translatiiviomituisemmiksiMonikon translatiiviomituisemmikseni
Monikon translatiiviomituisemmiksesiMonikon translatiiviomituisemmiksemme
Monikon translatiiviomituisemmiksenneMonikon translatiiviomituisemmikseen
Monikon translatiiviomituisemmiksensaMonikon instruktiiviomituisemmin
AbessiiviomituisemmattaAbessiiviomituisemmattani
AbessiiviomituisemmattasiAbessiiviomituisemmattamme
AbessiiviomituisemmattanneAbessiiviomituisemmattaan
AbessiiviomituisemmattansaMonikon abessiiviomituisemmitta
Monikon abessiiviomituisemmittaniMonikon abessiiviomituisemmittasi
Monikon abessiiviomituisemmittammeMonikon abessiiviomituisemmittanne
Monikon abessiiviomituisemmittaanMonikon abessiiviomituisemmittansa
Monikon komitatiiviomituisempineMonikon komitatiiviomituisempineni
Monikon komitatiiviomituisempinesiMonikon komitatiiviomituisempinemme
Monikon komitatiiviomituisempinenneMonikon komitatiiviomituisempineen
Monikon komitatiiviomituisempinensaMonikon akkusatiiviomituisemmat
Monikon akkusatiiviomituisempaniMonikon akkusatiiviomituisempasi
Monikon akkusatiiviomituisempammeMonikon akkusatiiviomituisempanne
Monikon akkusatiiviomituisempansaAkkusatiiviomituisempani
AkkusatiiviomituisempasiAkkusatiiviomituisempamme
AkkusatiiviomituisempanneAkkusatiiviomituisempansa