Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kivammat | Monikko | kivampani |
| Monikko | kivampasi | Monikko | kivampamme |
| Monikko | kivampanne | Monikko | kivampansa |
| Genetiivi | kivamman | Genetiivi | kivampani |
| Genetiivi | kivampasi | Genetiivi | kivampamme |
| Genetiivi | kivampanne | Genetiivi | kivampansa |
| Monikon genetiivi | kivampien | Monikon genetiivi | kivampieni |
| Monikon genetiivi | kivampiesi | Monikon genetiivi | kivampiemme |
| Monikon genetiivi | kivampienne | Monikon genetiivi | kivampiensa |
| Partitiivi | kivampaa | Partitiivi | kivampaani |
| Partitiivi | kivampaasi | Partitiivi | kivampaamme |
| Partitiivi | kivampaanne | Partitiivi | kivampaansa |
| Monikon partitiivi | kivampia | Monikon partitiivi | kivampiani |
| Monikon partitiivi | kivampiasi | Monikon partitiivi | kivampiamme |
| Monikon partitiivi | kivampianne | Monikon partitiivi | kivampiaan |
| Monikon partitiivi | kivampiansa | Inessiivi | kivammassa |
| Inessiivi | kivammassani | Inessiivi | kivammassasi |
| Inessiivi | kivammassamme | Inessiivi | kivammassanne |
| Inessiivi | kivammassaan | Inessiivi | kivammassansa |
| Monikon inessiivi | kivammissa | Monikon inessiivi | kivammissani |
| Monikon inessiivi | kivammissasi | Monikon inessiivi | kivammissamme |
| Monikon inessiivi | kivammissanne | Monikon inessiivi | kivammissaan |
| Monikon inessiivi | kivammissansa | Elatiivi | kivammasta |
| Elatiivi | kivammastani | Elatiivi | kivammastasi |
| Elatiivi | kivammastamme | Elatiivi | kivammastanne |
| Elatiivi | kivammastaan | Elatiivi | kivammastansa |
| Monikon elatiivi | kivammista | Monikon elatiivi | kivammistani |
| Monikon elatiivi | kivammistasi | Monikon elatiivi | kivammistamme |
| Monikon elatiivi | kivammistanne | Monikon elatiivi | kivammistaan |
| Monikon elatiivi | kivammistansa | Illatiivi | kivampaan |
| Illatiivi | kivampaani | Illatiivi | kivampaasi |
| Illatiivi | kivampaamme | Illatiivi | kivampaanne |
| Illatiivi | kivampaansa | Monikon illatiivi | kivampiin |
| Monikon illatiivi | kivampiini | Monikon illatiivi | kivampiisi |
| Monikon illatiivi | kivampiimme | Monikon illatiivi | kivampiinne |
| Monikon illatiivi | kivampiinsa | Adessiivi | kivammalla |
| Adessiivi | kivammallani | Adessiivi | kivammallasi |
| Adessiivi | kivammallamme | Adessiivi | kivammallanne |
| Adessiivi | kivammallaan | Adessiivi | kivammallansa |
| Monikon adessiivi | kivammilla | Monikon adessiivi | kivammillani |
| Monikon adessiivi | kivammillasi | Monikon adessiivi | kivammillamme |
| Monikon adessiivi | kivammillanne | Monikon adessiivi | kivammillaan |
| Monikon adessiivi | kivammillansa | Ablatiivi | kivammalta |
| Ablatiivi | kivammaltani | Ablatiivi | kivammaltasi |
| Ablatiivi | kivammaltamme | Ablatiivi | kivammaltanne |
| Ablatiivi | kivammaltaan | Ablatiivi | kivammaltansa |
| Monikon ablatiivi | kivammilta | Monikon ablatiivi | kivammiltani |
| Monikon ablatiivi | kivammiltasi | Monikon ablatiivi | kivammiltamme |
| Monikon ablatiivi | kivammiltanne | Monikon ablatiivi | kivammiltaan |
| Monikon ablatiivi | kivammiltansa | Allatiivi | kivammalle |
| Allatiivi | kivammalleni | Allatiivi | kivammallesi |
| Allatiivi | kivammallemme | Allatiivi | kivammallenne |
| Allatiivi | kivammalleen | Allatiivi | kivammallensa |
| Monikon allatiivi | kivammille | Monikon allatiivi | kivammilleni |
| Monikon allatiivi | kivammillesi | Monikon allatiivi | kivammillemme |
| Monikon allatiivi | kivammillenne | Monikon allatiivi | kivammilleen |
| Monikon allatiivi | kivammillensa | Essiivi | kivampana |
| Essiivi | kivampanani | Essiivi | kivampanasi |
| Essiivi | kivampanamme | Essiivi | kivampananne |
| Essiivi | kivampanaan | Essiivi | kivampanansa |
| Monikon essiivi | kivampina | Monikon essiivi | kivampinani |
| Monikon essiivi | kivampinasi | Monikon essiivi | kivampinamme |
| Monikon essiivi | kivampinanne | Monikon essiivi | kivampinaan |
| Monikon essiivi | kivampinansa | Translatiivi | kivammaksi |
| Translatiivi | kivammakseni | Translatiivi | kivammaksesi |
| Translatiivi | kivammaksemme | Translatiivi | kivammaksenne |
| Translatiivi | kivammakseen | Translatiivi | kivammaksensa |
| Monikon translatiivi | kivammiksi | Monikon translatiivi | kivammikseni |
| Monikon translatiivi | kivammiksesi | Monikon translatiivi | kivammiksemme |
| Monikon translatiivi | kivammiksenne | Monikon translatiivi | kivammikseen |
| Monikon translatiivi | kivammiksensa | Monikon instruktiivi | kivammin |
| Abessiivi | kivammatta | Abessiivi | kivammattani |
| Abessiivi | kivammattasi | Abessiivi | kivammattamme |
| Abessiivi | kivammattanne | Abessiivi | kivammattaan |
| Abessiivi | kivammattansa | Monikon abessiivi | kivammitta |
| Monikon abessiivi | kivammittani | Monikon abessiivi | kivammittasi |
| Monikon abessiivi | kivammittamme | Monikon abessiivi | kivammittanne |
| Monikon abessiivi | kivammittaan | Monikon abessiivi | kivammittansa |
| Monikon komitatiivi | kivampine | Monikon komitatiivi | kivampineni |
| Monikon komitatiivi | kivampinesi | Monikon komitatiivi | kivampinemme |
| Monikon komitatiivi | kivampinenne | Monikon komitatiivi | kivampineen |
| Monikon komitatiivi | kivampinensa | Monikon akkusatiivi | kivammat |
| Monikon akkusatiivi | kivampani | Monikon akkusatiivi | kivampasi |
| Monikon akkusatiivi | kivampamme | Monikon akkusatiivi | kivampanne |
| Monikon akkusatiivi | kivampansa | Akkusatiivi | kivampani |
| Akkusatiivi | kivampasi | Akkusatiivi | kivampamme |
| Akkusatiivi | kivampanne | Akkusatiivi | kivampansa |