Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopyrstövarretGenetiivipyrstövarren
Monikon genetiivipyrstövarsienPartitiivipyrstövartta
Monikon partitiivipyrstövarsiaInessiivipyrstövarressa
Monikon inessiivipyrstövarsissaElatiivipyrstövarresta
Monikon elatiivipyrstövarsistaIllatiivipyrstövarteen
Monikon illatiivipyrstövarsiinAdessiivipyrstövarrella
Monikon adessiivipyrstövarsillaAblatiivipyrstövarrelta
Monikon ablatiivipyrstövarsiltaAllatiivipyrstövarrelle
Monikon allatiivipyrstövarsilleEssiivipyrstövartena
Monikon essiivipyrstövarsinaTranslatiivipyrstövarreksi
Monikon translatiivipyrstövarsiksiMonikon instruktiivipyrstövarsin
AbessiivipyrstövarrettaMonikon abessiivipyrstövarsitta
Monikon akkusatiivipyrstövarret