Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Värivivahdus näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:
| Monikko | värivivahdukset | Genetiivi | värivivahduksen |
| Monikon genetiivi | värivivahdusten | Monikon genetiivi | värivivahduksien |
| Partitiivi | värivivahdusta | Monikon partitiivi | värivivahduksia |
| Inessiivi | värivivahduksessa | Monikon inessiivi | värivivahduksissa |
| Elatiivi | värivivahduksesta | Monikon elatiivi | värivivahduksista |
| Illatiivi | värivivahdukseen | Monikon illatiivi | värivivahduksiin |
| Adessiivi | värivivahduksella | Monikon adessiivi | värivivahduksilla |
| Ablatiivi | värivivahdukselta | Monikon ablatiivi | värivivahduksilta |
| Allatiivi | värivivahdukselle | Monikon allatiivi | värivivahduksille |
| Essiivi | värivivahduksena | Monikon essiivi | värivivahduksina |
| Translatiivi | värivivahdukseksi | Monikon translatiivi | värivivahduksiksi |
| Monikon instruktiivi | värivivahduksin | Abessiivi | värivivahduksetta |
| Monikon abessiivi | värivivahduksitta | Monikon akkusatiivi | värivivahdukset |