Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | mäskäykset | Genetiivi | mäskäyksen |
| Monikon genetiivi | mäskäysten | Monikon genetiivi | mäskäyksien |
| Partitiivi | mäskäystä | Monikon partitiivi | mäskäyksiä |
| Inessiivi | mäskäyksessä | Monikon inessiivi | mäskäyksissä |
| Elatiivi | mäskäyksestä | Monikon elatiivi | mäskäyksistä |
| Illatiivi | mäskäykseen | Monikon illatiivi | mäskäyksiin |
| Adessiivi | mäskäyksellä | Monikon adessiivi | mäskäyksillä |
| Ablatiivi | mäskäykseltä | Monikon ablatiivi | mäskäyksiltä |
| Allatiivi | mäskäykselle | Monikon allatiivi | mäskäyksille |
| Essiivi | mäskäyksenä | Monikon essiivi | mäskäyksinä |
| Translatiivi | mäskäykseksi | Monikon translatiivi | mäskäyksiksi |
| Monikon instruktiivi | mäskäyksin | Abessiivi | mäskäyksettä |
| Monikon abessiivi | mäskäyksittä | Monikon akkusatiivi | mäskäykset |