Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Määrämuoto näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:
| Monikko | määrämuodot | Genetiivi | määrämuodon |
| Monikon genetiivi | määrämuotojen | Partitiivi | määrämuotoa |
| Monikon partitiivi | määrämuotoja | Inessiivi | määrämuodossa |
| Monikon inessiivi | määrämuodoissa | Elatiivi | määrämuodosta |
| Monikon elatiivi | määrämuodoista | Illatiivi | määrämuotoon |
| Monikon illatiivi | määrämuotoihin | Adessiivi | määrämuodolla |
| Monikon adessiivi | määrämuodoilla | Ablatiivi | määrämuodolta |
| Monikon ablatiivi | määrämuodoilta | Allatiivi | määrämuodolle |
| Monikon allatiivi | määrämuodoille | Essiivi | määrämuotona |
| Monikon essiivi | määrämuotoina | Translatiivi | määrämuodoksi |
| Monikon translatiivi | määrämuodoiksi | Monikon instruktiivi | määrämuodoin |
| Abessiivi | määrämuodotta | Monikon abessiivi | määrämuodoitta |
| Monikon akkusatiivi | määrämuodot |