| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | valtiokapitalismit | Genetiivi | valtiokapitalismin |
| Monikon genetiivi | valtiokapitalismien | Partitiivi | valtiokapitalismia |
| Monikon partitiivi | valtiokapitalismeja | Inessiivi | valtiokapitalismissa |
| Monikon inessiivi | valtiokapitalismeissa | Elatiivi | valtiokapitalismista |
| Monikon elatiivi | valtiokapitalismeista | Illatiivi | valtiokapitalismiin |
| Monikon illatiivi | valtiokapitalismeihin | Adessiivi | valtiokapitalismilla |
| Monikon adessiivi | valtiokapitalismeilla | Ablatiivi | valtiokapitalismilta |
| Monikon ablatiivi | valtiokapitalismeilta | Allatiivi | valtiokapitalismille |
| Monikon allatiivi | valtiokapitalismeille | Essiivi | valtiokapitalismina |
| Monikon essiivi | valtiokapitalismeina | Translatiivi | valtiokapitalismiksi |
| Monikon translatiivi | valtiokapitalismeiksi | Monikon instruktiivi | valtiokapitalismein |
| Abessiivi | valtiokapitalismitta | Monikon abessiivi | valtiokapitalismeitta |
| Monikon akkusatiivi | valtiokapitalismit |