Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kavaijit | Genetiivi | kavaijin |
| Monikon genetiivi | kavaijien | Partitiivi | kavaijia |
| Monikon partitiivi | kavaijeja | Inessiivi | kavaijissa |
| Monikon inessiivi | kavaijeissa | Elatiivi | kavaijista |
| Monikon elatiivi | kavaijeista | Illatiivi | kavaijiin |
| Monikon illatiivi | kavaijeihin | Adessiivi | kavaijilla |
| Monikon adessiivi | kavaijeilla | Ablatiivi | kavaijilta |
| Monikon ablatiivi | kavaijeilta | Allatiivi | kavaijille |
| Monikon allatiivi | kavaijeille | Essiivi | kavaijina |
| Monikon essiivi | kavaijeina | Translatiivi | kavaijiksi |
| Monikon translatiivi | kavaijeiksi | Monikon instruktiivi | kavaijein |
| Abessiivi | kavaijitta | Monikon abessiivi | kavaijeitta |
| Monikon akkusatiivi | kavaijit |