Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkogeishatGenetiivigeishan
Monikon genetiivigeishojenPartitiivigeishaa
Monikon partitiivigeishojaInessiivigeishassa
Monikon inessiivigeishoissaElatiivigeishasta
Monikon elatiivigeishoistaIllatiivigeishaan
Monikon illatiivigeishoihinAdessiivigeishalla
Monikon adessiivigeishoillaAblatiivigeishalta
Monikon ablatiivigeishoiltaAllatiivigeishalle
Monikon allatiivigeishoilleEssiivigeishana
Monikon essiivigeishoinaTranslatiivigeishaksi
Monikon translatiivigeishoiksiMonikon instruktiivigeishoin
AbessiivigeishattaMonikon abessiivigeishoitta
Monikon akkusatiivigeishat

Luokat