| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| 2. | |
| 3. | |
| Monikko | kouluttajat | Genetiivi | kouluttajan |
| Monikon genetiivi | kouluttajien | Partitiivi | kouluttajaa |
| Monikon partitiivi | kouluttajia | Inessiivi | kouluttajassa |
| Monikon inessiivi | kouluttajissa | Elatiivi | kouluttajasta |
| Monikon elatiivi | kouluttajista | Illatiivi | kouluttajaan |
| Monikon illatiivi | kouluttajiin | Adessiivi | kouluttajalla |
| Monikon adessiivi | kouluttajilla | Ablatiivi | kouluttajalta |
| Monikon ablatiivi | kouluttajilta | Allatiivi | kouluttajalle |
| Monikon allatiivi | kouluttajille | Essiivi | kouluttajana |
| Monikon essiivi | kouluttajina | Translatiivi | kouluttajaksi |
| Monikon translatiivi | kouluttajiksi | Monikon instruktiivi | kouluttajin |
| Abessiivi | kouluttajatta | Monikon abessiivi | kouluttajitta |
| Monikon akkusatiivi | kouluttajat |