Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoteetarjottimetGenetiiviteetarjottimen
Monikon genetiiviteetarjottimienMonikon genetiiviteetarjotinten
PartitiiviteetarjotintaMonikon partitiiviteetarjottimia
InessiiviteetarjottimessaMonikon inessiiviteetarjottimissa
ElatiiviteetarjottimestaMonikon elatiiviteetarjottimista
IllatiiviteetarjottimeenMonikon illatiiviteetarjottimiin
AdessiiviteetarjottimellaMonikon adessiiviteetarjottimilla
AblatiiviteetarjottimeltaMonikon ablatiiviteetarjottimilta
AllatiiviteetarjottimelleMonikon allatiiviteetarjottimille
EssiiviteetarjottimenaMonikon essiiviteetarjottimina
TranslatiiviteetarjottimeksiMonikon translatiiviteetarjottimiksi
Monikon instruktiiviteetarjottiminAbessiiviteetarjottimetta
Monikon abessiiviteetarjottimittaMonikon akkusatiiviteetarjottimet