Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
unwarranted
Taivutusmuodot
Monikko
epäoikeutetut
Monikko
epäoikeutettuni
Monikko
epäoikeutettusi
Monikko
epäoikeutettumme
Monikko
epäoikeutettunne
Monikko
epäoikeutettunsa
Genetiivi
epäoikeutetun
Genetiivi
epäoikeutettuni
Genetiivi
epäoikeutettusi
Genetiivi
epäoikeutettumme
Genetiivi
epäoikeutettunne
Genetiivi
epäoikeutettunsa
Monikon genetiivi
epäoikeutettujen
Monikon genetiivi
epäoikeutettujeni
Monikon genetiivi
epäoikeutettujesi
Monikon genetiivi
epäoikeutettujemme
Monikon genetiivi
epäoikeutettujenne
Monikon genetiivi
epäoikeutettujensa
Partitiivi
epäoikeutettua
Partitiivi
epäoikeutettuani
Partitiivi
epäoikeutettuasi
Partitiivi
epäoikeutettuamme
Partitiivi
epäoikeutettuanne
Partitiivi
epäoikeutettuaan
Partitiivi
epäoikeutettuansa
Monikon partitiivi
epäoikeutettuja
Monikon partitiivi
epäoikeutettujani
Monikon partitiivi
epäoikeutettujasi
Monikon partitiivi
epäoikeutettujamme
Monikon partitiivi
epäoikeutettujanne
Monikon partitiivi
epäoikeutettujaan
Monikon partitiivi
epäoikeutettujansa
Inessiivi
epäoikeutetussa
Inessiivi
epäoikeutetussani
Inessiivi
epäoikeutetussasi
Inessiivi
epäoikeutetussamme
Inessiivi
epäoikeutetussanne
Inessiivi
epäoikeutetussaan
Inessiivi
epäoikeutetussansa
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissa
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissani
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissasi
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissamme
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissanne
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissaan
Monikon inessiivi
epäoikeutetuissansa
Elatiivi
epäoikeutetusta
Elatiivi
epäoikeutetustani
Elatiivi
epäoikeutetustasi
Elatiivi
epäoikeutetustamme
Elatiivi
epäoikeutetustanne
Elatiivi
epäoikeutetustaan
Elatiivi
epäoikeutetustansa
Monikon elatiivi
epäoikeutetuista
Monikon elatiivi
epäoikeutetuistani
Monikon elatiivi
epäoikeutetuistasi
Monikon elatiivi
epäoikeutetuistamme
Monikon elatiivi
epäoikeutetuistanne
Monikon elatiivi
epäoikeutetuistaan
Monikon elatiivi
epäoikeutetuistansa
Illatiivi
epäoikeutettuun
Illatiivi
epäoikeutettuuni
Illatiivi
epäoikeutettuusi
Illatiivi
epäoikeutettuumme
Illatiivi
epäoikeutettuunne
Illatiivi
epäoikeutettuunsa
Monikon illatiivi
epäoikeutettuihin
Monikon illatiivi
epäoikeutettuihini
Monikon illatiivi
epäoikeutettuihisi
Monikon illatiivi
epäoikeutettuihimme
Monikon illatiivi
epäoikeutettuihinne
Monikon illatiivi
epäoikeutettuihinsa
Adessiivi
epäoikeutetulla
Adessiivi
epäoikeutetullani
Adessiivi
epäoikeutetullasi
Adessiivi
epäoikeutetullamme
Adessiivi
epäoikeutetullanne
Adessiivi
epäoikeutetullaan
Adessiivi
epäoikeutetullansa
Monikon adessiivi
epäoikeutetuilla
Monikon adessiivi
epäoikeutetuillani
Monikon adessiivi
epäoikeutetuillasi
Monikon adessiivi
epäoikeutetuillamme
Monikon adessiivi
epäoikeutetuillanne
Monikon adessiivi
epäoikeutetuillaan
Monikon adessiivi
epäoikeutetuillansa
Ablatiivi
epäoikeutetulta
Ablatiivi
epäoikeutetultani
Ablatiivi
epäoikeutetultasi
Ablatiivi
epäoikeutetultamme
Ablatiivi
epäoikeutetultanne
Ablatiivi
epäoikeutetultaan
Ablatiivi
epäoikeutetultansa
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuilta
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuiltani
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuiltasi
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuiltamme
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuiltanne
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuiltaan
Monikon ablatiivi
epäoikeutetuiltansa
Allatiivi
epäoikeutetulle
Allatiivi
epäoikeutetulleni
Allatiivi
epäoikeutetullesi
Allatiivi
epäoikeutetullemme
Allatiivi
epäoikeutetullenne
Allatiivi
epäoikeutetulleen
Allatiivi
epäoikeutetullensa
Monikon allatiivi
epäoikeutetuille
Monikon allatiivi
epäoikeutetuilleni
Monikon allatiivi
epäoikeutetuillesi
Monikon allatiivi
epäoikeutetuillemme
Monikon allatiivi
epäoikeutetuillenne
Monikon allatiivi
epäoikeutetuilleen
Monikon allatiivi
epäoikeutetuillensa
Essiivi
epäoikeutettuna
Essiivi
epäoikeutettunani
Essiivi
epäoikeutettunasi
Essiivi
epäoikeutettunamme
Essiivi
epäoikeutettunanne
Essiivi
epäoikeutettunaan
Essiivi
epäoikeutettunansa
Monikon essiivi
epäoikeutettuina
Monikon essiivi
epäoikeutettuinani
Monikon essiivi
epäoikeutettuinasi
Monikon essiivi
epäoikeutettuinamme
Monikon essiivi
epäoikeutettuinanne
Monikon essiivi
epäoikeutettuinaan
Monikon essiivi
epäoikeutettuinansa
Translatiivi
epäoikeutetuksi
Translatiivi
epäoikeutetukseni
Translatiivi
epäoikeutetuksesi
Translatiivi
epäoikeutetuksemme
Translatiivi
epäoikeutetuksenne
Translatiivi
epäoikeutetukseen
Translatiivi
epäoikeutetuksensa
Monikon translatiivi
epäoikeutetuiksi
Monikon translatiivi
epäoikeutetuikseni
Monikon translatiivi
epäoikeutetuiksesi
Monikon translatiivi
epäoikeutetuiksemme
Monikon translatiivi
epäoikeutetuiksenne
Monikon translatiivi
epäoikeutetuikseen
Monikon translatiivi
epäoikeutetuiksensa
Monikon instruktiivi
epäoikeutetuin
Abessiivi
epäoikeutetutta
Abessiivi
epäoikeutetuttani
Abessiivi
epäoikeutetuttasi
Abessiivi
epäoikeutetuttamme
Abessiivi
epäoikeutetuttanne
Abessiivi
epäoikeutetuttaan
Abessiivi
epäoikeutetuttansa
Monikon abessiivi
epäoikeutetuitta
Monikon abessiivi
epäoikeutetuittani
Monikon abessiivi
epäoikeutetuittasi
Monikon abessiivi
epäoikeutetuittamme
Monikon abessiivi
epäoikeutetuittanne
Monikon abessiivi
epäoikeutetuittaan
Monikon abessiivi
epäoikeutetuittansa
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuine
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuineni
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuinesi
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuinemme
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuinenne
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuineen
Monikon komitatiivi
epäoikeutettuinensa
Monikon akkusatiivi
epäoikeutetut
Monikon akkusatiivi
epäoikeutettuni
Monikon akkusatiivi
epäoikeutettusi
Monikon akkusatiivi
epäoikeutettumme
Monikon akkusatiivi
epäoikeutettunne
Monikon akkusatiivi
epäoikeutettunsa
Akkusatiivi
epäoikeutettuni
Akkusatiivi
epäoikeutettusi
Akkusatiivi
epäoikeutettumme
Akkusatiivi
epäoikeutettunne
Akkusatiivi
epäoikeutettunsa