Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoepäoikeutetutMonikkoepäoikeutettuni
MonikkoepäoikeutettusiMonikkoepäoikeutettumme
MonikkoepäoikeutettunneMonikkoepäoikeutettunsa
GenetiiviepäoikeutetunGenetiiviepäoikeutettuni
GenetiiviepäoikeutettusiGenetiiviepäoikeutettumme
GenetiiviepäoikeutettunneGenetiiviepäoikeutettunsa
Monikon genetiiviepäoikeutettujenMonikon genetiiviepäoikeutettujeni
Monikon genetiiviepäoikeutettujesiMonikon genetiiviepäoikeutettujemme
Monikon genetiiviepäoikeutettujenneMonikon genetiiviepäoikeutettujensa
PartitiiviepäoikeutettuaPartitiiviepäoikeutettuani
PartitiiviepäoikeutettuasiPartitiiviepäoikeutettuamme
PartitiiviepäoikeutettuannePartitiiviepäoikeutettuaan
PartitiiviepäoikeutettuansaMonikon partitiiviepäoikeutettuja
Monikon partitiiviepäoikeutettujaniMonikon partitiiviepäoikeutettujasi
Monikon partitiiviepäoikeutettujammeMonikon partitiiviepäoikeutettujanne
Monikon partitiiviepäoikeutettujaanMonikon partitiiviepäoikeutettujansa
InessiiviepäoikeutetussaInessiiviepäoikeutetussani
InessiiviepäoikeutetussasiInessiiviepäoikeutetussamme
InessiiviepäoikeutetussanneInessiiviepäoikeutetussaan
InessiiviepäoikeutetussansaMonikon inessiiviepäoikeutetuissa
Monikon inessiiviepäoikeutetuissaniMonikon inessiiviepäoikeutetuissasi
Monikon inessiiviepäoikeutetuissammeMonikon inessiiviepäoikeutetuissanne
Monikon inessiiviepäoikeutetuissaanMonikon inessiiviepäoikeutetuissansa
ElatiiviepäoikeutetustaElatiiviepäoikeutetustani
ElatiiviepäoikeutetustasiElatiiviepäoikeutetustamme
ElatiiviepäoikeutetustanneElatiiviepäoikeutetustaan
ElatiiviepäoikeutetustansaMonikon elatiiviepäoikeutetuista
Monikon elatiiviepäoikeutetuistaniMonikon elatiiviepäoikeutetuistasi
Monikon elatiiviepäoikeutetuistammeMonikon elatiiviepäoikeutetuistanne
Monikon elatiiviepäoikeutetuistaanMonikon elatiiviepäoikeutetuistansa
IllatiiviepäoikeutettuunIllatiiviepäoikeutettuuni
IllatiiviepäoikeutettuusiIllatiiviepäoikeutettuumme
IllatiiviepäoikeutettuunneIllatiiviepäoikeutettuunsa
Monikon illatiiviepäoikeutettuihinMonikon illatiiviepäoikeutettuihini
Monikon illatiiviepäoikeutettuihisiMonikon illatiiviepäoikeutettuihimme
Monikon illatiiviepäoikeutettuihinneMonikon illatiiviepäoikeutettuihinsa
AdessiiviepäoikeutetullaAdessiiviepäoikeutetullani
AdessiiviepäoikeutetullasiAdessiiviepäoikeutetullamme
AdessiiviepäoikeutetullanneAdessiiviepäoikeutetullaan
AdessiiviepäoikeutetullansaMonikon adessiiviepäoikeutetuilla
Monikon adessiiviepäoikeutetuillaniMonikon adessiiviepäoikeutetuillasi
Monikon adessiiviepäoikeutetuillammeMonikon adessiiviepäoikeutetuillanne
Monikon adessiiviepäoikeutetuillaanMonikon adessiiviepäoikeutetuillansa
AblatiiviepäoikeutetultaAblatiiviepäoikeutetultani
AblatiiviepäoikeutetultasiAblatiiviepäoikeutetultamme
AblatiiviepäoikeutetultanneAblatiiviepäoikeutetultaan
AblatiiviepäoikeutetultansaMonikon ablatiiviepäoikeutetuilta
Monikon ablatiiviepäoikeutetuiltaniMonikon ablatiiviepäoikeutetuiltasi
Monikon ablatiiviepäoikeutetuiltammeMonikon ablatiiviepäoikeutetuiltanne
Monikon ablatiiviepäoikeutetuiltaanMonikon ablatiiviepäoikeutetuiltansa
AllatiiviepäoikeutetulleAllatiiviepäoikeutetulleni
AllatiiviepäoikeutetullesiAllatiiviepäoikeutetullemme
AllatiiviepäoikeutetullenneAllatiiviepäoikeutetulleen
AllatiiviepäoikeutetullensaMonikon allatiiviepäoikeutetuille
Monikon allatiiviepäoikeutetuilleniMonikon allatiiviepäoikeutetuillesi
Monikon allatiiviepäoikeutetuillemmeMonikon allatiiviepäoikeutetuillenne
Monikon allatiiviepäoikeutetuilleenMonikon allatiiviepäoikeutetuillensa
EssiiviepäoikeutettunaEssiiviepäoikeutettunani
EssiiviepäoikeutettunasiEssiiviepäoikeutettunamme
EssiiviepäoikeutettunanneEssiiviepäoikeutettunaan
EssiiviepäoikeutettunansaMonikon essiiviepäoikeutettuina
Monikon essiiviepäoikeutettuinaniMonikon essiiviepäoikeutettuinasi
Monikon essiiviepäoikeutettuinammeMonikon essiiviepäoikeutettuinanne
Monikon essiiviepäoikeutettuinaanMonikon essiiviepäoikeutettuinansa
TranslatiiviepäoikeutetuksiTranslatiiviepäoikeutetukseni
TranslatiiviepäoikeutetuksesiTranslatiiviepäoikeutetuksemme
TranslatiiviepäoikeutetuksenneTranslatiiviepäoikeutetukseen
TranslatiiviepäoikeutetuksensaMonikon translatiiviepäoikeutetuiksi
Monikon translatiiviepäoikeutetuikseniMonikon translatiiviepäoikeutetuiksesi
Monikon translatiiviepäoikeutetuiksemmeMonikon translatiiviepäoikeutetuiksenne
Monikon translatiiviepäoikeutetuikseenMonikon translatiiviepäoikeutetuiksensa
Monikon instruktiiviepäoikeutetuinAbessiiviepäoikeutetutta
AbessiiviepäoikeutetuttaniAbessiiviepäoikeutetuttasi
AbessiiviepäoikeutetuttammeAbessiiviepäoikeutetuttanne
AbessiiviepäoikeutetuttaanAbessiiviepäoikeutetuttansa
Monikon abessiiviepäoikeutetuittaMonikon abessiiviepäoikeutetuittani
Monikon abessiiviepäoikeutetuittasiMonikon abessiiviepäoikeutetuittamme
Monikon abessiiviepäoikeutetuittanneMonikon abessiiviepäoikeutetuittaan
Monikon abessiiviepäoikeutetuittansaMonikon komitatiiviepäoikeutettuine
Monikon komitatiiviepäoikeutettuineniMonikon komitatiiviepäoikeutettuinesi
Monikon komitatiiviepäoikeutettuinemmeMonikon komitatiiviepäoikeutettuinenne
Monikon komitatiiviepäoikeutettuineenMonikon komitatiiviepäoikeutettuinensa
Monikon akkusatiiviepäoikeutetutMonikon akkusatiiviepäoikeutettuni
Monikon akkusatiiviepäoikeutettusiMonikon akkusatiiviepäoikeutettumme
Monikon akkusatiiviepäoikeutettunneMonikon akkusatiiviepäoikeutettunsa
AkkusatiiviepäoikeutettuniAkkusatiiviepäoikeutettusi
AkkusatiiviepäoikeutettummeAkkusatiiviepäoikeutettunne
Akkusatiiviepäoikeutettunsa