Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | pällistelen | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | pällistelet |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | pällistelee | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | pällistelemme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | pällistelette | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | pällistelevät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | pällistelin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | pällistelit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | pällisteli | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | pällistelimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | pällistelitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | pällistelivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | pällistelisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | pällistelisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | pällistelisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | pällistelisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | pällistelisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | pällistelisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | pällistele | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | pällistelköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | pällistelkäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | pällistelkää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | pällistelkööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | pällistellen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | pällistellet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | pällistellee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | pällistellemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | pällistellette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | pällistellevät |