Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikkomatala-aktiivisetMonikkomatala-aktiiviseni
Monikkomatala-aktiivisesiMonikkomatala-aktiivisemme
Monikkomatala-aktiivisenneMonikkomatala-aktiivisensa
Genetiivimatala-aktiivisenGenetiivimatala-aktiiviseni
Genetiivimatala-aktiivisesiGenetiivimatala-aktiivisemme
Genetiivimatala-aktiivisenneGenetiivimatala-aktiivisensa
Monikon genetiivimatala-aktiivistenMonikon genetiivimatala-aktiivisien
Monikon genetiivimatala-aktiivisteniMonikon genetiivimatala-aktiivisieni
Monikon genetiivimatala-aktiivistesiMonikon genetiivimatala-aktiivisiesi
Monikon genetiivimatala-aktiivistemmeMonikon genetiivimatala-aktiivisiemme
Monikon genetiivimatala-aktiivistenneMonikon genetiivimatala-aktiivisienne
Monikon genetiivimatala-aktiivistensaMonikon genetiivimatala-aktiivisiensa
Partitiivimatala-aktiivistaPartitiivimatala-aktiivistani
Partitiivimatala-aktiivistasiPartitiivimatala-aktiivistamme
Partitiivimatala-aktiivistannePartitiivimatala-aktiivistaan
Partitiivimatala-aktiivistansaMonikon partitiivimatala-aktiivisia
Monikon partitiivimatala-aktiivisianiMonikon partitiivimatala-aktiivisiasi
Monikon partitiivimatala-aktiivisiammeMonikon partitiivimatala-aktiivisianne
Monikon partitiivimatala-aktiivisiaanMonikon partitiivimatala-aktiivisiansa
Inessiivimatala-aktiivisessaInessiivimatala-aktiivisessani
Inessiivimatala-aktiivisessasiInessiivimatala-aktiivisessamme
Inessiivimatala-aktiivisessanneInessiivimatala-aktiivisessaan
Inessiivimatala-aktiivisessansaMonikon inessiivimatala-aktiivisissa
Monikon inessiivimatala-aktiivisissaniMonikon inessiivimatala-aktiivisissasi
Monikon inessiivimatala-aktiivisissammeMonikon inessiivimatala-aktiivisissanne
Monikon inessiivimatala-aktiivisissaanMonikon inessiivimatala-aktiivisissansa
Elatiivimatala-aktiivisestaElatiivimatala-aktiivisestani
Elatiivimatala-aktiivisestasiElatiivimatala-aktiivisestamme
Elatiivimatala-aktiivisestanneElatiivimatala-aktiivisestaan
Elatiivimatala-aktiivisestansaMonikon elatiivimatala-aktiivisista
Monikon elatiivimatala-aktiivisistaniMonikon elatiivimatala-aktiivisistasi
Monikon elatiivimatala-aktiivisistammeMonikon elatiivimatala-aktiivisistanne
Monikon elatiivimatala-aktiivisistaanMonikon elatiivimatala-aktiivisistansa
Illatiivimatala-aktiiviseenIllatiivimatala-aktiiviseeni
Illatiivimatala-aktiiviseesiIllatiivimatala-aktiiviseemme
Illatiivimatala-aktiiviseenneIllatiivimatala-aktiiviseensa
Monikon illatiivimatala-aktiivisiinMonikon illatiivimatala-aktiivisiini
Monikon illatiivimatala-aktiivisiisiMonikon illatiivimatala-aktiivisiimme
Monikon illatiivimatala-aktiivisiinneMonikon illatiivimatala-aktiivisiinsa
Adessiivimatala-aktiivisellaAdessiivimatala-aktiivisellani
Adessiivimatala-aktiivisellasiAdessiivimatala-aktiivisellamme
Adessiivimatala-aktiivisellanneAdessiivimatala-aktiivisellaan
Adessiivimatala-aktiivisellansaMonikon adessiivimatala-aktiivisilla
Monikon adessiivimatala-aktiivisillaniMonikon adessiivimatala-aktiivisillasi
Monikon adessiivimatala-aktiivisillammeMonikon adessiivimatala-aktiivisillanne
Monikon adessiivimatala-aktiivisillaanMonikon adessiivimatala-aktiivisillansa
Ablatiivimatala-aktiiviseltaAblatiivimatala-aktiiviseltani
Ablatiivimatala-aktiiviseltasiAblatiivimatala-aktiiviseltamme
Ablatiivimatala-aktiiviseltanneAblatiivimatala-aktiiviseltaan
Ablatiivimatala-aktiiviseltansaMonikon ablatiivimatala-aktiivisilta
Monikon ablatiivimatala-aktiivisiltaniMonikon ablatiivimatala-aktiivisiltasi
Monikon ablatiivimatala-aktiivisiltammeMonikon ablatiivimatala-aktiivisiltanne
Monikon ablatiivimatala-aktiivisiltaanMonikon ablatiivimatala-aktiivisiltansa
Allatiivimatala-aktiiviselleAllatiivimatala-aktiiviselleni
Allatiivimatala-aktiivisellesiAllatiivimatala-aktiivisellemme
Allatiivimatala-aktiivisellenneAllatiivimatala-aktiiviselleen
Allatiivimatala-aktiivisellensaMonikon allatiivimatala-aktiivisille
Monikon allatiivimatala-aktiivisilleniMonikon allatiivimatala-aktiivisillesi
Monikon allatiivimatala-aktiivisillemmeMonikon allatiivimatala-aktiivisillenne
Monikon allatiivimatala-aktiivisilleenMonikon allatiivimatala-aktiivisillensa
Essiivimatala-aktiivisenaEssiivimatala-aktiivisenani
Essiivimatala-aktiivisenasiEssiivimatala-aktiivisenamme
Essiivimatala-aktiivisenanneEssiivimatala-aktiivisenaan
Essiivimatala-aktiivisenansaMonikon essiivimatala-aktiivisina
Monikon essiivimatala-aktiivisinaniMonikon essiivimatala-aktiivisinasi
Monikon essiivimatala-aktiivisinammeMonikon essiivimatala-aktiivisinanne
Monikon essiivimatala-aktiivisinaanMonikon essiivimatala-aktiivisinansa
Translatiivimatala-aktiiviseksiTranslatiivimatala-aktiivisekseni
Translatiivimatala-aktiiviseksesiTranslatiivimatala-aktiiviseksemme
Translatiivimatala-aktiiviseksenneTranslatiivimatala-aktiivisekseen
Translatiivimatala-aktiiviseksensaMonikon translatiivimatala-aktiivisiksi
Monikon translatiivimatala-aktiivisikseniMonikon translatiivimatala-aktiivisiksesi
Monikon translatiivimatala-aktiivisiksemmeMonikon translatiivimatala-aktiivisiksenne
Monikon translatiivimatala-aktiivisikseenMonikon translatiivimatala-aktiivisiksensa
Monikon instruktiivimatala-aktiivisinAbessiivimatala-aktiivisetta
Abessiivimatala-aktiivisettaniAbessiivimatala-aktiivisettasi
Abessiivimatala-aktiivisettammeAbessiivimatala-aktiivisettanne
Abessiivimatala-aktiivisettaanAbessiivimatala-aktiivisettansa
Monikon abessiivimatala-aktiivisittaMonikon abessiivimatala-aktiivisittani
Monikon abessiivimatala-aktiivisittasiMonikon abessiivimatala-aktiivisittamme
Monikon abessiivimatala-aktiivisittanneMonikon abessiivimatala-aktiivisittaan
Monikon abessiivimatala-aktiivisittansaMonikon komitatiivimatala-aktiivisine
Monikon komitatiivimatala-aktiivisineniMonikon komitatiivimatala-aktiivisinesi
Monikon komitatiivimatala-aktiivisinemmeMonikon komitatiivimatala-aktiivisinenne
Monikon komitatiivimatala-aktiivisineenMonikon komitatiivimatala-aktiivisinensa
Monikon akkusatiivimatala-aktiivisetMonikon akkusatiivimatala-aktiiviseni
Monikon akkusatiivimatala-aktiivisesiMonikon akkusatiivimatala-aktiivisemme
Monikon akkusatiivimatala-aktiivisenneMonikon akkusatiivimatala-aktiivisensa
Akkusatiivimatala-aktiiviseniAkkusatiivimatala-aktiivisesi
Akkusatiivimatala-aktiivisemmeAkkusatiivimatala-aktiivisenne
Akkusatiivimatala-aktiivisensa