Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiperry

Taivutusmuodot

MonikkopäärynäviinitGenetiivipäärynäviinin
Monikon genetiivipäärynäviinienPartitiivipäärynäviiniä
Monikon partitiivipäärynäviinejäInessiivipäärynäviinissä
Monikon inessiivipäärynäviineissäElatiivipäärynäviinistä
Monikon elatiivipäärynäviineistäIllatiivipäärynäviiniin
Monikon illatiivipäärynäviineihinAdessiivipäärynäviinillä
Monikon adessiivipäärynäviineilläAblatiivipäärynäviiniltä
Monikon ablatiivipäärynäviineiltäAllatiivipäärynäviinille
Monikon allatiivipäärynäviineilleEssiivipäärynäviininä
Monikon essiivipäärynäviineinäTranslatiivipäärynäviiniksi
Monikon translatiivipäärynäviineiksiMonikon instruktiivipäärynäviinein
AbessiivipäärynäviinittäMonikon abessiivipäärynäviineittä
Monikon akkusatiivipäärynäviinit