Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈmɑsokismi]
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkomasokismitGenetiivimasokismin
Monikon genetiivimasokismienPartitiivimasokismia
Monikon partitiivimasokismejaInessiivimasokismissa
Monikon inessiivimasokismeissaElatiivimasokismista
Monikon elatiivimasokismeistaIllatiivimasokismiin
Monikon illatiivimasokismeihinAdessiivimasokismilla
Monikon adessiivimasokismeillaAblatiivimasokismilta
Monikon ablatiivimasokismeiltaAllatiivimasokismille
Monikon allatiivimasokismeilleEssiivimasokismina
Monikon essiivimasokismeinaTranslatiivimasokismiksi
Monikon translatiivimasokismeiksiMonikon instruktiivimasokismein
AbessiivimasokismittaMonikon abessiivimasokismeitta
Monikon akkusatiivimasokismit

Luokat