Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantihoary cinquefoil
ruotsifemfingerört, femfingerörten

Taivutusmuodot

MonikkohopeahanhikitGenetiivihopeahanhikin
Monikon genetiivihopeahanhikkienPartitiivihopeahanhikkia
Monikon partitiivihopeahanhikkejaInessiivihopeahanhikissa
Monikon inessiivihopeahanhikeissaElatiivihopeahanhikista
Monikon elatiivihopeahanhikeistaIllatiivihopeahanhikkiin
Monikon illatiivihopeahanhikkeihinAdessiivihopeahanhikilla
Monikon adessiivihopeahanhikeillaAblatiivihopeahanhikilta
Monikon ablatiivihopeahanhikeiltaAllatiivihopeahanhikille
Monikon allatiivihopeahanhikeilleEssiivihopeahanhikkina
Monikon essiivihopeahanhikkeinaTranslatiivihopeahanhikiksi
Monikon translatiivihopeahanhikeiksiMonikon instruktiivihopeahanhikein
AbessiivihopeahanhikittaMonikon abessiivihopeahanhikeitta
Monikon akkusatiivihopeahanhikit