Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kuoro-osat | Genetiivi | kuoro-osan |
| Monikon genetiivi | kuoro-osien | Partitiivi | kuoro-osaa |
| Monikon partitiivi | kuoro-osia | Inessiivi | kuoro-osassa |
| Monikon inessiivi | kuoro-osissa | Elatiivi | kuoro-osasta |
| Monikon elatiivi | kuoro-osista | Illatiivi | kuoro-osaan |
| Monikon illatiivi | kuoro-osiin | Adessiivi | kuoro-osalla |
| Monikon adessiivi | kuoro-osilla | Ablatiivi | kuoro-osalta |
| Monikon ablatiivi | kuoro-osilta | Allatiivi | kuoro-osalle |
| Monikon allatiivi | kuoro-osille | Essiivi | kuoro-osana |
| Monikon essiivi | kuoro-osina | Translatiivi | kuoro-osaksi |
| Monikon translatiivi | kuoro-osiksi | Monikon instruktiivi | kuoro-osin |
| Abessiivi | kuoro-osatta | Monikon abessiivi | kuoro-ositta |
| Monikon akkusatiivi | kuoro-osat |