Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkonaurisseitikitGenetiivinaurisseitikin
Monikon genetiivinaurisseitikkienPartitiivinaurisseitikkiä
Monikon partitiivinaurisseitikkejäInessiivinaurisseitikissä
Monikon inessiivinaurisseitikeissäElatiivinaurisseitikistä
Monikon elatiivinaurisseitikeistäIllatiivinaurisseitikkiin
Monikon illatiivinaurisseitikkeihinAdessiivinaurisseitikillä
Monikon adessiivinaurisseitikeilläAblatiivinaurisseitikiltä
Monikon ablatiivinaurisseitikeiltäAllatiivinaurisseitikille
Monikon allatiivinaurisseitikeilleEssiivinaurisseitikkinä
Monikon essiivinaurisseitikkeinäTranslatiivinaurisseitikiksi
Monikon translatiivinaurisseitikeiksiMonikon instruktiivinaurisseitikein
AbessiivinaurisseitikittäMonikon abessiivinaurisseitikeittä
Monikon akkusatiivinaurisseitikit